Przygotowania do MŚ juniorów

  Przygotowania do MŚ juniorów

  TOMASZ FROEHLKE tomasz.froehlke@pomorska.pl

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Fot. ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

  Fot. ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

  Dwa autobusy z reklamą mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy ruszyły w trasę. To kolejny krok w przygotowaniach do największej w przyszłym roku imprezy w Polsce.
  Fot. ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

  Fot. ARCHIWUM ORGANIZATORÓW

  - Intensyfikujemy reklamę wizualną imprezy - mówi Wojciech Polasik, szef promocji mistrzostw.

  Całościowo oklejony jest autobus linii 58, ruszający w trasę z placu Kościeleckich do Smukały. Nieco mniejszą grafikę ma pojazd linii 76, kursujący na trasie rondo Toruńskie-Smoleńska. Ponadto pojawiły się w mieście również pierwsze billboardy, m.in. przy ul. Szubińskiej na wysokości Ks. Schulza oraz przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na wysokości ronda Skrzetuskiego

  Przypomnijmy, że mistrzostwa świata do lat 20 odbędą się na nowym stadionie Zawiszy 8-13 lipca. Próbą generalną dla stadionu będzie 1 lipca ósma edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. W światowym czempionacie rywalizować będzie dwa tysiące sportowców z około 190 krajów. W tym reprezentacja Monako, składająca się z... jednego zawodnika i jednego trenera. Polska reprezentacja może liczyć około 80 zawodniczek i zawodników, w tym aż 20 z regionu kujawsko-pomorskiego. Budżet imprezy to półtora miliona dolarów, a remont stadionu pochłonie ponad 70 mln zł.

  Na naszych łamach prezentowaliśmy już wzory medali autorstwa Grzegorza Klonowskiego, bydgoskiego artysty plastyka. Choć oficjalnie nie została jeszcze przedstawiona maskotka, wiadomo, że będzie nią wiewiórka. Po akceptacji światowej federacji lekkoatletycznej (IAAF) od stycznia ruszy oficjalna strona www.wjc2008.bydgoszcz.pl. Do obsługi imprezy potrzeba ponad pięciuset wolontariuszy i nabór cały czas trwa.

  - Chcemy, aby znanii w świecie bydgoszczanie zachęcali do odwiedzenia miasta i obejrzenia tej imprezy. Nie mogę jeszcze zdradzać nazwisk, bo pracujemy nad tym. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim tworzymy program "Droga do Bydgoszczy", mający na celu aktywizowanie środowisk sportowych i szkolnych, budowanie grup kibica i promocji regionu w trakcie zawodów - mówi Wojciech Polasik.
  Właśnie ze względu na MŚ przedłużony zostanie sezon kulturalny, który zamknie festiwal teatrów ulicznych.

  ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
  Kwestionariusz można pobrać na stronie www.bydgoszcz.pl, klikając na logo mistrzostw albo po uruchomieniu oficjalnej strony mistrzostw: www.wjc2008.bydgoszcz.pl
  Kontakt pod adresem wolontariat@wjc2008.bydgoszcz.pl

  Wszelkie uwagi można nadsyłać na adres office@wjc2008.bydgoszcz.pl
  Organizatorzy zapewniają kompletne wyposażenie w stroje firmy adidas, wyżywienie, a dla osób przyjezdnych (mogą zgłaszać się nawet obcokrajowcy) zakwaterowanie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo