Puchar Wielkich Mistrzów. Carson Clark zagrał w meczu z Włochami

(FIAŁ)
Carson Clark dał w dzisiejszym pojedynku bardzo dobrą zmianę.
Carson Clark dał w dzisiejszym pojedynku bardzo dobrą zmianę. Andrzej Muszyński
Atakujący Transferu Bydgoszcz pomógł reprezentacji USA wygrać pierwsze piątkowe starcie rozgrywanego w Japonii Pucharu Wielkich Mistrzów. Amerykanie pokonali Włochów 3:2.

Atakujący Transferu Bydgoszcz dał w dzisiejszym pojedynku bardzo dobrą zmianę. Zdobył osiem punktów (wszystkie atakiem. Łącznie rozgrywający wystawił mu piętnaście piłek, co daje 53% skuteczność w ataku. Dodatkowo Clark kilka razy sprawił Włochom ogromne problemy swoimi zagrywkami.

Przeczytaj także: Zła passa trwa. Transfer Bydgoszcz przegrał w Jastrzębiu
Trwający ponad 140 minut mecz, był niesamowicie zacięty. Najwięcej emocji przyniosły sety czwarty i piąty. W czwartej partii, wszystko rozstrzygało się na przewagi, górą okazali się Amerykanie, którzy także w tie-breaku wytrzymali próbę nerwów i rozstrzygnęli na swoją korzyść walkę, która od początku toczyła się punkt za punkt.

W dwóch ostatnich meczach turnieju (Puchar Wielkich Mistrzów kończy się w niedzielę), Amerykanie zagrają z Iranem (sobota, godz. 4.10 polskiego czasu), a na zakończenie zmagań z Rosją (niedziela, 8.30.).