https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar wojewody dla Chóru Moniuszko!

(iwo)
Chór Moniuszko wraz z dyrygentką - Beatą Różańską podczas Konkursu o Puchar Wojewody Bydgoskiego w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Chór Moniuszko wraz z dyrygentką - Beatą Różańską podczas Konkursu o Puchar Wojewody Bydgoskiego w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Chór męski im. Stanisława Moniuszki ze Żnina wygrał w minioną sobotę prestiżowy konkurs chórów i zdobył Puchar Wojewody Bydgoskiego.

- To znakomite wyróżnienie bardzo ucieszyło śpiewaków blisko 100- letniego zespołu. Nasz chór pokonał w konkursie zespoły śpiewacze między innymi z Bydgoszczy i Włocławka. Na program moniuszkowców złożyły się następujące kompozycje: Josqine de Pres - In te Domine speravi, Pitoni - Cantate Domino, Zoltan Kodaly - Ave Maria oraz Juliusz Łuciuk - Psalm Chwalcie Pana w Jego Świątyni - opowiada Beata Różańska, dyrygentka chóru.

W odczuciu zarówno dyrygentki jak i chórzystów sukces ten stanowi optymistyczne preludium do zbliżających się za rok uroczystych obchodów 100-lecia Chóru Moniuszko.

- Mamy nadzieję, że bogate plany, które mamy w związku z przyszłymi obchodami, uda się zrealizować w pełni.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska