- Prezydent Torunia Michał Zalewski wydał zarządzenie, które zobowiązuje urzędników do rezygnacji z użycia plastikowych butelek, talerzy, kubków, sztućców i słomek - informuje radny Dobromir Szymański i dodaje: - Mają być one zastępowane naczyniami wielorazowego użytku lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji. W zarządzeniu wspomniano też o odstąpieniu od używania jednorazowych toreb i siatek wykonanych z tworzyw sztucznych.
To właśnie władze i urzędy powinny jako pierwsze zwracać uwagę na tego typu problemy
Radny apeluje, by inowrocławski ratusz poszedł w ślady toruńskiego. - To właśnie władze i urzędy powinny jako pierwsze zwracać uwagę na tego typu problemy - podkreśla radny.
Sekretarz miasta Piotr Strachanowski informuje tymczasem, że "na spotkaniach organizowanych w Urzędzie Miasta Inowrocławia nie używa się plastikowych butelek, talerzy, kubków sztućców i słomek. W związku z powyższym nie ma potrzeby wprowadzania szczegółowych uregulowań w tym zakresie zarządzeniem".
Dodaje jednak, że w ratuszu "jedyną grupą osób korzystającą z plastikowych naczyń są radni Rady Miejskiej Inowrocławia". Apel radnego został więc skierowany do przewodniczącego rady Tomasza Marcinkowskiego, a ten zapewnił, że naczynia plastikowe znikną z sali sesyjnej najpóźniej z początkiem 2020 roku.
Tak parkuje się w Inowrocławiu [najnowsze zdjęcia]
Uwaga, pasażerowie! Oto nowy rozkład jazdy MPK Inowrocław
