Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radosny Zakątek w Aleksandrowie Kujawskim będzie poznawał tajemnice magicznego dywanu [zdjęcia]

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Radosny Zakątek” realizuje projekt z Fundacji PZU pod nazwą „Wszystko mogę, wszystko zrobię, wszystko potrafię”. W ramach przedsięwzięcia udało im się kupić "magiczny dywan".

W projekcie bierze udział 20 dzieci z różnymi dysfunkcjami. - Nasi podopieczni uczestniczą we wszystkich proponowanych formach rehabilitacji – opowiada Arleta Królikowska, prezes stowarzyszenia. - Mowa tutaj m.in. o zajęciach z hipoterapii, dogoterapii, felinoterapii czy gimnastyce korekcyjnej. Ponadto każdy rodzic otrzymuje voucher na 4 masaże.

Na uczestników nie czekają jednak tylko zajęcia czysto rehabilitacyjne. - W ramach integracji planujemy spotkanie bożenarodzeniowe z Mikołajem i prezentami dla dzieci – dodaje Arleta Królikowska.

Dofinansowanie w ramach projektu pozwoliło również stowarzyszeniu na zakup nowoczesnego sprzętu. Mowa o tajemniczym „magicznym dywanie”. - Jest to nic innego jak podłoga interaktywna – tłumaczy Agata Kościelecka, terapeuta. - To bardzo ciekawa forma zajęć. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala, poprzez gry i zabawy ruchowe, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.

-Jest on przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, oraz do rehabilitacji osób dorosłych i starszych – kontynuuje Sylwia Nowicka, wiceprezes Radosnego Zakątka. - Nasz magiczny dywan wyposażony jest w program edukacyjny dla dzieci, program rewalidacyjny i co jest nowością program funkcji wykonawczych, w sumie mamy 100 różnych gier.

Na prezentację nowego nabytku placówka zaprosiła przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji. Wśród nich znaleźli się burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla, starosta Lidia Zwierzchowska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Arkadiusz Gralak, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Dawid Urbański, dyrektor ZS nr 1 CKP Andrzej Nowicki, dyrektor SP nr 1 Aleksandra Rogiewicz, dyrektor SP nr 3 Dorota Kowalska oraz przewodniczący Rady Powiatu Arkadiusz Świątkowski. Goście mieli okazję zwiedzić wszystkie sale terapeutyczne, w których odbywają zajęcia podopieczni stowarzyszenia oraz przybliżyć sobie działanie tajemniczej interaktywnej podłogi.

Projekt „Wszystko mogę, wszystko zrobię, wszystko potrafię” potrwa do 25 stycznia 2020roku. Zajęcia odbywają się regularnie od poniedziałku do czwartku.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska