Radwańska - Pironkowa. Gdzie obejrzeć? [transmisja, online]

Redakcja
Agnieszka Radwańska jest w 4. rundzie Rolanda Garrosa.
Agnieszka Radwańska jest w 4. rundzie Rolanda Garrosa. Christophe Ena
Agnieszka Radwańska jest w 4. rundzie Rolanda Garrosa. Wcześniej pokonała w trzech setach Czeszkę Barborę Strycową.

Polka wygrała po trudnym meczu 6:2. 6:7 (6), 6:2. Gdyby wyjąć drugiego seta wszystko byłoby łatwe i przyjemne. Radwańska bardzo pewnie wygrała pierwszą partię, a w drugiej prowadziła 3:0. Ale Strycowa wygrała pięć gemów z rzędu i prowadziła 5:3. Potem przegrywała 5:6, ale doprowadziła do tie breka. W nim Radwańska prowadziła 4-2, ale przegrała po kilku błędach do 6.

W trzecim secie wszystko wróciło do normy. Radwańska szybko dwukrotnie przełamała słabnącą rywalkę i zakończyła seta ponownie do 2.

W niedzielnym pojedynku o ćwierćfinał przeciwniczką Polki będzie Bułgarka Cwetana Pironkowa. Radwańska dotarła do 4 rundy międzynarodowych mistrzostw Francji po raz piąty w karierze. Wcześniej dokonała tego w 2008, 2009, 2011 oraz 2013 roku, kiedy awansowała nawet do ćwierćfinału, co jest jej na razie największym osiągnięciem w karierze w Paryżu.

Radwańska o igrzyskach w Rio de Janeiro: Zrobię wszystko, żeby uzyskać jak najlepszy wynik
Agencja TVN

Największą sensacją było wycofanie się z turnieu Hiszpana Rafela Nadala, który w Paryżu zwyciężał już dziewięciokrotnie. Ogłosił to na konferencji prasowej, a powodem była kontuzja nadgarstka.

Transmisje z turnieju Rolanda Garrosa na żywo na kanałach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player.