Raf-Mix i partnerzy Świecie nowym mistrzem Stalex Ligi!

Jakub Keller
Drużyna Raf-Mix i partnerzy przerwała czteroletnią dominację Euro-Drobiu Toruń w rozgrywkach Stalex Ligi Hala Widowiskowo Sportowa w Świeciu/nadesłane
Świecki zespół pokonał w finale Euro-Drób Toruń 5:0 (1:0). Na najniższym stopniu podium stanęli gracze Gresty/Espack/Sadowskiej, którzy ograli w meczu o 3. miejsce Sylę/Kręgielnię/Lumifil Developer 2:1 (0:1). Spotkanie pokazowe natomiast padło łupem Reprezentacji Artystów Polskich, którzy wygrali z Świecie Team 5:2 (2:0).

Raf-Mix i partnerzy nie dali szans w finale ekipie z Torunia, przerywając tym samym czteroletnią dominację Euro-Drobiu na tronie Stalex Ligi. Prowadzenie świeckiej drużynie dał już w 6. minucie Marcin Wanat, który znakomicie wykorzystał daleki wyrzut bramkarza Szymona Kmiecika. Na 2:0 w 29. minucie podwyższył Łukasz Kulczewski. Torunianom nie pomogła nawet gra z tzw. lotnym bramkarzem, bowiem w 38. minucie po przechwycie piłki przez świecki zespół, Marcin Wanat dopisał do swojego konta trzecie trafienie. Podłamanych graczy z Torunia pogrążyli jeszcze Tokarski i Hapka.

Raf-Mix i partnerzy ŚwiecieEuro-Drób Toruń 5:0 (1:0)

Bramki: Marcin Wanat (6, 38), Łukasz Kulczewski (29), Damian Tokarski (39), Jakub Hapka (40).
Raf-Mix: Kmiecik, Świetlik – Wanat, Kulczewski, Hapka, Tokarski, Muzykiewicz, Podolski, Sieradzki, Elwartowski, Kawka, Kanik, Januszewski.
Euro-Drób: Romanowski – Springer, Witucki, Sobański, Smolarz, Majchrzak, Lisiecki, Suchocki.

Nieco więcej emocji dostarczył kibicom mecz o brąz, w którym Gresta/Espack/Sadowska pokonała Sylę/Kręgielnie/Lumifil Developer 2:1 (0:1). Co ciekawe, prowadzenie w tym meczu w 11. minucie objął zespół Syli. Po mądrze rozegranym rzucie rożnym prowadzenie swojej drużynie dał Patryk Jarantowicz. Wyrównał krótko po przerwie Tomasz Wiśniewski. Brązowy medal zapewnił graczom Gresty w 27. minucie Piotr Kaczkowski kończąc indywidualną akcję.

Gresta/Espack/SadowskaSyla/Kręgielnia/Lumifil Developer 2:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Wiśniewski (21), Piotr Kaczkowski (27) – Patryk Jarantowicz (11).

Gresta: Kawała – Ernest, Kaczkowski, Szpankiewicz, Wiśniewski, Czarnowski, Kardas, Lonser, Olszewski, Orłowski, Śmietanko.
Syla: Fabiszewski – Kiełpiński, Janus, P. Słaby, Komur, Kolmajer, Jarantowicz, Rogóż, Kozicki, Brachucki.

Standardowo spotkaniom finałowym Stalex Ligi przyświecała uroczysta gala. Tym razem główną atrakcją nie były jednak występy artystyczne, lecz pokazowy mecz piłki nożnej w którym Świecie Team zmierzył się z Reprezentacją Artystów Polskich. W szeregach świeckiego teamu kibice w akcji obejrzeć mogli przedstawicieli lokalnego samorządu z wiceburmistrzem Krzysztofem Kułakowskim na czele. Na parkiecie pojawili się m.in.: Tomasz Szamocki i Sebastian Glaziński (radni Rady Miejskiej w Świeciu), Marcin Kulewski (kierownik referatu zarządzania kryzysowego w świeckim urzędzie), Maciej Wyrąbkiewicz i Łukasz Chareński (strażnicy miejscy ze Świecia) oraz Adam Meller (dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu). Skład uzupełnili ponadto przedstawiciele policji, straży pożarnej, oraz firm wspierających Stalex Ligę. Pieczę nad drużyną sprawował natomiast Jerzy Engel, gość honorowy gali, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Sławomir Peszko: Szczerze, to czuję się upokorzony [WIDEO]

W składzie Reprezentacji Artystów Polskich kibice zobaczyć mogli natomiast graczy znanych z świata sportu czy show-biznesu. Swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowali m.in.: Rafał Mroczek, Jarosław Jakimowicz, Marcin Piotrowski (znany jako "Liber") oraz Grzegorz Jędrzejewski, czyli popularny Gabor z programu „Turbokozak” emitowanego na antenie Canal+. Ponadto artystów wspierali Tomasz Frankowski oraz Piotr Świerczewski, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, a z trybun wspierał ich z kolei Michał Milowicz. Aktor nie mógł zagrać z powodu kontuzji, lecz zaprezentował świeckiej publiczności swoje umiejętności wokalne.

Świecie TeamReprezentacja Artystów Polskich 2:5 (0:2)

Bramki: Łukasz Chareński, Patryk Kaczerowski (ŚT) - Marcin Piotrowski 3, Tomasz Frankowski 2 (RAP).