Raport z boisk B klasy (grupa 5)

mirwoz
Derby Zagłębie Piechcin - Hermes Radłowo zakończone remisem! Nie jest tajemnicą, że każde spotkanie derbowe wyzwala w zawodnikach obu drużyn zwiększoną motywację do walki. Tak było i tym razem.

Kibice z Radłowa i Piechcina zgromadzeni na trybunach gorąco dopingowali swoich pupilów do gry od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. A że, obie miejscowości dzieli odległość zaledwie 4 kilometrów to frekwencja dopisała.
Bardzo dobrze rozpoczął się mecz dla przyjezdnych, którzy już w pierwszym ataku w trzydziestej szóstej sekundzie przy spóźnionej interwencji defensorów Zagłębia po strzale Szymona Dudka objęli prowadzenie. Wydawało się, że od tego momentu mecz nabierze rumieńców i będzie bardzo ciekawie, jednak z biegiem czasu z boiska wiało nudą. Przez kolejne czterdzieści cztery minuty gra toczyła się w środkowej strefie boiska, obie jedenastki stworzyły sobie po jednej sytuacji do zmiany wyniku jednak bez powodzenia.
W drugiej połowie nic się nie zmieniło na lepsze chociaż nie można odmówić obu rywalom woli walki. Dopiero w osiemdziesiątej piątej minucie po szybkim ataku lewą stroną boiska będący w polu karnym Maciej Wisz popisując się kapitalnym strzałem zmuszając do kapitulacji bramkarza Wojciecha Ruszkowskiego doprowadził do wyrównania.

Z dużej chmury mały deszcz, po przeciętnym widowisku obie drużyny podzieliły się punktami i jak widać po układzie w tabeli zagrały dla lidera z Tuczna, który wygrywając z Błyskawicą Broniewice powiększył przewagę nad Hermesem i Zagłębiem do 11 punktów.

Zagłębie Piechcin - Hermes Radłowo 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Szymon Bednarek (36 sek) 1:1 Maciej Wisz (85)
ZAGŁĘBIE: T. Kurczewski, M. Klucz, K. Kaczmarek, M. Wierciszewski, B. Sobek,m Michał Wisz (70 R. Popiołkiewicz), Maciej Wisz (88 K. Dybalski), M. Brzeziński, J. Ślebioda (78 M. Wiktorowicz), P. Kapłon, T. Szałkowski.
HERMES: W. Ruszkowski, T. Dudek, W. Dziennik, R. Nowak, A. Ciężki, M. Heppner, M. Sobieralski (63 M. Wikarski), D. Bednarek, Ł. Krajewski (90+1 G. Słowiński) P. Lewandowski, S. Dudek

Pozostałe wyniki niedzielnych meczów B klasy (grupa 5).
Polonia Mamlicz - LZS Palczyn 2:4 (0:2). Bramki Łukasz Braliński, Michał Radecki oraz Jarosław Bagrowski - 4.

Cukrownik Tuczno - Błyskawica Broniewice 5 :1 (1:1). Bramki: Piotr Niewiadomski - 2, Sebastian Malicki - 2, Patryk Maziarz oraz Kacper Konopacki.

Promień Szczepanowo - LZS Wielowieś 3:1 (1:0). Bramki: Paweł Myller, Kamil Reinke, Michał Frąckowiak, oraz Piotr Ptak.

Znicz Rojewo - Olimpia Dąbrowa 0:3 (0:2). Bramki: Bartłomiej Brzykcy, Przemysław Przybysz, Kamil Szczepaniak.