Kobieta została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
Pani Green (1834-1916) zrobiła karierę na giełdzie Wall Street. Prowadziła agencję nieruchomości. Zainwestowała w kolej. Udzielała pożyczek.
Dała się jednak poznać jako najbardziej chciwa kobieta świata. Nigdy nie używała ogrzewania i gorącej wody. Nigdy nie myła rąk, bo oszczędzała na mydle. Zawsze nosiła tę samą czarną suknię - zmieniała ją tylko wtedy, gdy już widać było dziury.
Chodziła pieszo setki kilometrów, aby odebrać dług - kilkaset dolarów.
Kiedy jej syn jako dziecko złamał nogę, zaprowadziła go do szpitala dla najbiedniejszych. Miliarderka została jednak rozpoznana. W efekcie lekarze powiedzieli, że kobieta ma zapłacić za leczenie chłopca. Ta odmówiła. Zabrała syna i leczyła go domowymi metodami. Skutkiem tego była amputacja nogi.
Córkę wydała za mąż dopiero, gdy ta miała 38 lat. Latami odrzucała kandydatów do ożenku z córką, bo się bała, że dobiorą się do pieniędzy przyszłej teściowej. W końcu córka wyszła za milionera.
Kiedy pani Hetty zgubiła znaczek o wartości dwóch centów, spędziła całą noc na jego poszukiwaniu.
Wróćmy do obecnych czasów.
Bill Gates, rocznik 1969, twórca Microsoftu i najbogatszy Amerykanin, jest również uznawany za najhojniejszego człowieka świata. Na cele charytatywne przekazał do tej pory 30 miliardów dolarów.
Kieruje fundacją charytatywną zajmującą się m.in. poszukiwaniem szczepionki na Aids, walką z gruźlicą i polio oraz wspiera badania nad zbożami odpornymi na suszę, które, "poprawione", mogłyby wyeliminować głód wśród najuboższych.
Czytaj e-wydanie »