Nauka klasyfikuje człowieka jako istotę żywą wyróżniają się wśród innych najwyższym rozwojem psychiki i życia społecznego, a także najbardziej rozwiniętą inteligencją. Czy jednak rzeczywiście we wszystkim jesteśmy najlepsi? Zobaczcie w galerii, w czym przegrywamy z innymi przedstawicielami królestwa zwierząt.
Są takie konkurencje, w których inne zwierzęta biją człowieka na głowę - i wcale nie chodzi o najdłuższą średnią życia czy masę ciała. Zwierzęta okazują się nie tylko lepszymi sportowcami, ale także architektami, inżynierami, czy nawet tkaczami. Oczywiście nie możemy rozpatrywać ich rekordów w sposób bezwzględny, lecz w stosunku do masy ich ciała, wielkości lub uwarunkowań fizycznych. Jeśli jednak spojrzymy na zwierzęce dokonania w odpowiedniej proporcji (a tylko w ten sposób możemy je rzetelnie ocenić) okazuje się, że w wielu konkurencjach przegrywamy.
Zobacz w galerii, w jakich dziedzinach inne gatunki zwierząt są lepsze od człowieka.
Cytowanie Biblii w drugim dziesięcioleciu XXI wieku jest co najmniej dziwaczne i trąci co najmniej myszką i jest ekstremalnie archaiczne. Całe szczęście człowiek dorobił się konstruktywnej, opartej na dogłębnej obserwacji - ocenie własnego działania, ocenie swojego gatunku i ocenie osiągnięć - i oceny te nie jest pomyślne, ponieważ jest największym niszczycielem i szkodnikiem, który zamieszkuje naszą gościnną planetę Ziemię. Przytaczanie Biblii to taki głupi narcyzm, bowiem jest ona synkretycznym dziełem człowieka, kompilacją starych opinii i wierzeń oraz zabobonów. Jako zapis Żydowskiego folkloru ma niepodważalną wartość, ale jako wyrocznia i punkt odniesienia do poczynań i wytłumaczeń człowieka prowadzi jak równia pochyła do katastrofy, co się już dzieje.
G
Gość
Do A1: "Człowiek który może zrobić wszystko" to nie człowiek, to coś zdecydowanie gorszego niż zwierzę. Człowiek tym się różni od zwierzęcia, że ma system wartości wytworzony w drodze wielowiekowej ewolucji, etykę i kulturę, które pozwalają żyć jemu i innym w zbiorowości i nie robi wszystkiego na co ma ochotę, dostosowuje się do obowiązujących reguł. "Człowiek" który uważa, że "może zrobić wszystko" od zawsze jest wyrzucany poza nawias społeczeństwa w dobrze rozumianym interesie zbiorowości, jest to obrona przed wynaturzeniami, forma instynktu samozachowawczego.
A
A1
Zwierzęta w niczym z nami nie wygrywają bo wszystkie żyją dzięki naszej dobrej woli. Mamy środki by zniszczyć każdy gatunek.
Porównanie jest głupie bo jak można porównać nici pająka do mózgu człowieka. Co może pająk? Tylko łapać muchy. Co może człowiek? Wszystko.
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl