Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do przedszkoli w Sępólnie. "Trójka" kusi nowymi oddziałami, "jedynka" salą doświadczania świata - zobacz zdjęcia

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Tak wygląda edukacja przedszkolna w sępoleńskich placówkach >>>>>
Tak wygląda edukacja przedszkolna w sępoleńskich placówkach >>>>>UM Sępólno
Sępoleńskie przedszkola rozpoczęły rekrutację dzieci na rok szkolny 2024/2025, która potrwa do 8 marca. Nowe, Gminne Przedszkole nr 3 w Sępólnie przyjmuje zapisy do dwóch nowych oddziałów, które zaczną funkcjonować od września 2024 roku. W związku ze zwiększeniem ilości oddziałów, prowadzić będzie też nabór dodatkowych pracowników. „Jedynka” z kolei kusi nową salą ruchu i doświadczania świata.

Działa od niespełna pół roku, a już cieszy się uznaniem i ogromną popularnością. Mowa o przedszkolu nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, najnowszej placówce edukacyjnej w mieście. Obecnie przedszkole opiekuje się grupą 193 dzieci. W budynku znajduje się osiem przestronnych sal, do tego są także sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i administracyjne. Przed obiektem urządzono też zieleńce, plac zabaw i parkingi.

Adaptacja pod okiem rodzica

W odróżnieniu od innych przedszkoli, w sępoleńskiej „trójce” rodzic może przez jakiś czas przebywać razem z dzieckiem. Wszystko to w ramach programu adaptacyjnego realizowanego w tej placówce. Polega on na tym, że rodzice, zanim poślą swoje dziecko do tego przedszkola, mogą do niego przyjść wraz z maluchem i pobyć na miejscu przez jakiś czas. Chodzi o to, aby dziecko poczuło się bezpiecznie, nawiązało relacje z nauczycielami i w towarzystwie rodzica poznało nowe miejsce. Rodzic także ma pewność, że będzie to placówka najlepsza dla jego dziecka. Takie rozwiązanie zastosowano już w trakcie pierwszego naboru dzieci.

– To pozwoliło nam na zbudowanie bardzo dobrego kontaktu z rodzicami. Rodzice mieli też okazję nas poobserwować w pracy, poobserwować swoje dzieci i zobaczyć, jak one czują się z całą grupą – mówi dyrektorka przedszkola Maria Tyda.

Nabór do nowych oddziałów

Dobrą wiadomością dla mieszkańców gminy Sępólno Krajeńskie jest fakt, że od września placówka otworzy dwa nowe oddziały. Nabór chętnych już się rozpoczął i potrwa do 8 marca. Rekrutacją objęte są dzieci w wieku od 3 do 6 lat, czyli urodzone w latach 2018–2021. W związku ze zwiększeniem ilości oddziałów, będą poszukiwani kolejni pracownicy. Najbardziej potrzebni będą nauczyciele z wykształceniem kierunkowym.

Sala doświadczania świata

Rodzice, którzy chcieliby od 1 września posyłać swoje dzieci do Gminnego Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, już teraz powinni zgłaszać się do placówki. Trwa tam nabór maluchów na rok szkolny 2024/2025. Obecnie przedszkole opiekuje się grupą ponad 150 dzieci. Uatrakcyjnieniem oferty placówki jest nowo powstała sala ruchu i doświadczania świata. Mali podopieczni placówki już mogą z niej korzystać.

- Cały czas poszukujemy nowych metod pracy. Chcemy, żeby w naszym przedszkolu dzieci rozwijały się jak najlepiej. Do tej pory nie mieliśmy takiej sali. Chcieliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną naszego przedszkola, stąd pomysł na powstanie sali ruchu i doświadczania świata – mówi Grażyna Guguła, dyrektorka Gminnego Przedszkola nr 1.

Pomieszczenie, o którym mowa, to sala edukacyjna wyposażona między innymi w interaktywny projektor, podświetlane przybory edukacyjne, zabawki elektroniczne, maty sensoryczne, a nawet basen z kulkami. Do tego wewnątrz można zmieniać oświetlenie, generować różne zapachy, a całość dopełnić nastrojową muzyką.

- Chcemy, żeby nasze dzieci z przyjemnością chodziły do przedszkola, żeby były radosne. Również dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, stąd też zwracamy uwagę na rozwój m.in. ruchowy i rozwój poznawczy. Sala ruchu i doświadczania świata to właśnie miejsce, gdzie dzieci mogą bawić się, mogą ruszać się, ale również mogą poznawać świat poprzez różne zmysły, poprzez zmysł m.in. smaku, zapachu, poprzez ruch - dodaje Grażyna Guguła – dyrektor w Sępólnie Krajeńskim.

Nabór przedszkolaków prowadzi również Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka”. Wszelkie dokumenty i harmonogramy znaleźć można na stronach internetowych placówek.

Tak jest w sępoleńskim przedszkolu nr 1 i nr 3:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska