MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Reorganizacja w powiatowych komendach policji? Komenda Główna nie dementuje

Ewelina Fuminkowska
sxc.hu
Nieoficjalne wieści o reorganizacji komend powiatowych policji krążą od kilku tygodni. Komenda Główna nie wypowiada się na temat szczegółowych planów, ale też nie dziwi się, gdy o to pytamy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, reorganizacji mają ulec Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim, Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie, a także komisariat w Ciechocinku.
Z naszych ustaleń wynika, że w ciechocińskiej jednostce ma być jedynie kierownik komisariatu, a nie jak dotychczas komendant. Zlikwidowane ma być stanowisko zastępcy.

Przeczytaj także:Budynek komendy policji w Tucholi stoi i straszy

W pozostałych jednostkach likwidacji mają ulec niektóre stanowiska kierownicze. Celem tych zmian ma być zmniejszenie wydatków na wynagrodzenia.

Komendanci powiatowi na temat planów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji nic nie wiedzą, podobnie, jak Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

- Nic nie wiemy o planach likwidacji którejkolwiek z komend powiatowych czy miejskich policji w naszym województwie - powiedziała nam kom. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy bydgoskiej KWP.

Zapytaliśmy o plany reorganizacji u źródła, czyli w Komendzie Głównej oraz w MSWiA. Rzecznik MSWiA, odesłał nas po odpowiedzi na interesujące pytania do Komendy Głównej Policji.

- Na dziś nie wypracowano żadnych ostatecznych rozwiązań, dotyczących likwidacji czy przekształceń konkretnych jednostek policji - powiedziała w piątek nam podinsp. Grażyna Puchalska, z biura rzecznika KGP, ale też kategorycznie nie zdementowała naszych informacji o planowanych zmianach.

Chodzą słuchy, że reorganizacja czeka też Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Być może są to tylko przypuszczenia, wywiedzione z decyzji o zmianach w strukturze sądów, a być może - jak wróżą niektórzy - przymiarka do likwidacji powiatów.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska