Rezerwy Wdy rozbiły rezerwy Olimpii

Adrian Talaśka zagrał dziś 45. minut. Z dwóch okazji wykorzystał jedną.
Adrian Talaśka zagrał dziś 45. minut. Z dwóch okazji wykorzystał jedną. Sławomir Wojciechowski
Aż 10 goli padło w meczu 6. kolejki w Przechowie. Wda II/Strażak pokonała Olimpię II Grudziądz 7:3.

WDA II/STRAŻAK - OLIMPIA II 7:3 (5:1)
Bramki: Mateusz Kordowski 2 (28, 30), Patryk Urbański (9), Arkadiusz Piskorski (20), Adrian Talaśka (37), Łukasz Subkowski (50), Mateusz Komur (57) oraz Tomasz Adamczyk 3 (45, 82, 86.-karny)
WDA: Wojciechowski - Graczyk (62. Sałek), Jasik (55. Kozicki), Sulowski, Paczkowski - Subkowski, Urbański - Kordowski, Wanat (70. Sobierajski), Talaśka (46. Komur) - Piskorski
OLIMPIA: Osiecki - Majewski, Nawotka, Wiśniewski, Czajkowski - Adamczyk, Brudniewicz, Langowski, Michalak (70. Śnieć) - Bojarowski, Kurkowski

Gospodarze do meczu przystąpili wzmocnieni sześcioma graczami z III ligi. Z kolei grudziądzanie przyjechali do Przechowa osłabieni, w "13". Z kadry pierwszego zespołu pojawił się tylko bramkarz Daniel Osiecki.
Od początku przewagę posiadali miejscowi. Wynik meczu w 9. min. otworzył kapitalnym uderzeniem z 30 metrów Patryk Urbański. Kolejne bramki padały szybko. Duży udział przy nich mieli defensorzy Olimpii. Na 2:0 podwyższył Arkadiusz Piskorski, który w końcu strzelił oficjalnego gola dla Wdy, ale na razie tylko dla jej rezerw. Kolejne dwie bramki były autorstwem Mateusza Kordowskiego. Przy drugiej udział miał Robert Nawotka, który tak niefortunnie interweniował, że nabił piłką "Kordiego", a ta znalazła drogę do siatki. Na 5:0 podwyższył Adrian Talaśka wykorzystując nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Tuż przed przerwą po akcji Kasjana Bojarowskiego gola dla gości strzelił Tomasz Adamczyk.
Druga połowa to taki sam obraz gry. Gospodarze szybko zdobyli kolejne dwa gole i po godzinie gry prowadzili 7:1. Na tym podopieczni Krzysztofa Jabłońskiego zakończyli kanonadę, aczkolwiek mieli kolejne szanse. W ostatnich minutach grudziądzanie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.
Strażacy zrewanżowali się rezerwom Olimpii za dwie dotkliwe porażki z ubiegłego sezonu.