Po raz 25 Rodzina Radia Maryja przybyła na Jasną Górę z pielgrzymką. Tuż przed rozpoczęciem niedzielnej, kulminacyjnej mszy świętej został odczytany list od prezydenta Andrzeja Dudy, a swoje wystąpienie miała premier Beata Szydło, która przybyła do Częstochowy ze swoimi ministrami m.in. szefową kancelarii premiera Beatą Kempą, Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem, czy Ministrem Rolnictwa Krzysztofem Jurgielem.
Dwudniowa, jubileuszowa pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę rozpoczęła się od sobotniej mszy na wałach, podczas której homilię wygłosił przyjaciel o. Tadeusza Rydzyka, bp Ignacy Dec. Duchowny chwalił rozgłośnię ojca Rydzyka, krytykował Brexit i wyrażał obawę przed zalewającym Europę Islamem, przed którym należy się bronić.
Podczas niedzielnej sumy około stu tysięcy pielgrzymów wypełniło jasnogórskie błonia. Ta pielgrzymka to próba generalna przed przyjazdem do Częstochowy za niecałe trzy tygodnie papieża Franciszka. Msza pokazała, że nagłośnienie jest wystarczające, a z rozmieszczonych wokół wałów Jasnej Góry telebimy są dobrze widoczne i pozwalają na obserwację jeszcze większej liczbie pielgrzymów niż zwykle. Jak co roku podczas pielgrzymi Rodziny Radia Maryja wokół klasztoru rozstawiono liczne stragany i punkty, gdzie można było wziąć lub kupić przedmioty i książki związane z kultem Maryjnym i samą rozgłośnią. Dystrybuowano także specjalnie przygotowany “Chlebek Pielgrzyma”. W tym roku w kilku miejscach zbierano także podpisy pod przygotowywanym przez “Solidarność” projektem ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Do podpisania ustawiały się spore kolejki. - Przyjechałam to, żeby oddać Maryi moje troski i zmartwienia, podziękować za dar jakim jest nasze radio, ale jeśli jest okazja do wsparcia rodzin, które nie mogą w niedziele być razem to jestem za i podpisałam się pod tym - mówiła pani Anna z Sosnowca.
Szefowa polskiego rządu została przywitana ogromnymi owacjami. Zgromadzeni skandowali: Dziękujemy! Premier Szydło podziękowała Rodzinie Radia Maryja za wsparcie. Beata Szydło nie po raz pierwszy w publicznej wypowiedzi podkreślała suwerenność i wartości demokratyczne, które jej zdaniem nie są zagrożone. - Nasza Ojczyzna, Polska, jest demokratycznym państwem prawa, w którym jest wolna prasa, wolne media, jest wolność zgromadzeń, wolność słowa. To są wartości, o które Polacy upominali się i walczyli bardzo długo. I tych wartości nie pozwolimy sobie odebrać. Polska jest państwem suwerennym i to tutaj w Polsce, my Polacy, rozwiązujemy nasze wewnętrzne sprawy, spory polityczne i razem budujemy naszą wspólnotę - mówiła premier Szydło.
*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
*Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"