Zamknij

Gazeta Pomorska

Rowerzyści z Kruszwicy jechali "Tropem Szwadronu Nadgoplańskiego"

Cykliści zrzeszeni w Komisji Turystyki Rowerowej przy Nadgoplańskim Oddziale PTTK z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przemierzają

Dominik Fijałkowski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [5/49] Poprzednie Następne

Cykliści zrzeszeni w Komisji Turystyki Rowerowej przy Nadgoplańskim Oddziale PTTK z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przemierzają w br. Szlak Szwadronu Nadgoplańskiego, uczestniczącego w Powstaniu Wielkopolskim.

2 maja, w dniu Święta Flagi RP, kruszwiccy rowerzyści udali się pociągiem do Brzozy pod Bydgoszczą. Tam zwiedzili miejscowy kościół, a następnie pod znajdującym się w sąsiedztwie pomnikiem ku czci powstańców wielkopolskich zapalili symboliczny znicz.

Kolejną miejscowością na trasie była Kobylarnia, także związana ze Szwadronem Nadgoplańskim. Stamtąd kolarze ruszyli przez Piecki do Nowej Wsi Wielkiej i dalej do Złotnik Kujawskich, gdzie pod głazem upamiętniającym powstańczy zryw również zapalili znicz. Następnie przez Inowrocław grupa powróciła do Kruszwicy.

Rowerzyści kierują słowa podziękowania za gościnę pod adresem wójtów Wojciecha Oskwarka (Nowa Wieś Wielka) i Witolda Cybulskiego (Złotniki Kujawskie). Zaś Grzegorzowi Weberowi dziękują za opowieść o powstaniu i powstańcach wielkopolskich.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy