
Do tego niecodziennego zdarzenia doszło 10 lutego w piekarni przy ul. Pabianickiej w Łodzi. Regularnie zaglądał tam 76-latek, który nie zawsze miał pieniądze, aby zapłacić za pieczywo. Dlatego kupował „na kreskę”, czyli z późniejszym terminem zapłaty. Stąd niezapłacone rachunki na jego koncie.
CZYTAJ DALEJ >>>>
...

Także 10 lutego chciał kupić pieczywo „na kreskę”. Jednak tym razem spotkał się z odmową. Seniora tak to zbulwersowało, że laską, o której się poruszał, uderzył sprzedawczynię, porwał bochenek chleba pszennego wartego 2,6 zł i uciekł. Na szczęście ekspedientka nie doznała poważnych obrażeń.
CZYTAJ DALEJ >>>>
...

Policjanci VII komisariatu na Górnej bardzo szybko ustalili personalia sprawcy, którym okazał się 76-latek bez stałego miejsca zameldowania. Został zatrzymany w mieszkaniu jego rodziny w Rudzie Pabianickiej.

Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Łódź Widzew z tego powodu, że nie zapłacił grzywny. Tym razem usłyszał zarzut rozboju mniejszej wagi, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Zdanowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.