Rozpoczął się remont krajowej "jedynki" we Włocławku....

  Rozpoczął się remont krajowej "jedynki" we Włocławku. Wreszcie!

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA malgorzata.gozdzialska@pomorska.pl tel. 54 232 22 22

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Ekipa firmy "Drogtom” przygotowuje do remontu teren przylegający do krajowej "jedynki”.

  Ekipa firmy "Drogtom” przygotowuje do remontu teren przylegający do krajowej "jedynki”. ©fot.Wojciech Alabrudziński

  Wybierasz się w trasę przechodzącą przez <a href="http://kujawsko-pomorski.regiopedia.pl/wiki/wloclawek">Włocławek</a>? Przygotuj się na korki. Ruszył bowiem remont krajowej "jedynki".
  Ekipa firmy &quot;Drogtom” przygotowuje do remontu teren przylegający do krajowej &quot;jedynki”.

  Ekipa firmy "Drogtom&#8221; przygotowuje do remontu teren przylegający do krajowej "jedynki&#8221;. ©fot.Wojciech Alabrudziński

  pomorska.pl/wloclawek


  Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek  Na pierwszy ogień do naprawy idzie 2,5-kilometrowy odcinek drogi przebiegający przez centrum miasta - ulica Okrzei od skrzyżowania z ul. Lunewil do ulicy Nowomiejskiej.

  Remont nie będzie polegał tylko na zmianie nawierzchni jezdni.
  Budowane i przebudowywane będą bowiem kolektory i sieć kanalizacyjna, oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Niektóre studzienki, które obecnie usytuowane są na środku jezdni i denerwują kierowców, zostaną przesunięte poza pas drogi.
  W związku z remontem część jezdni już jest wyłączona z użytkowania. - Na początek prace będą prowadzone między ulicami Bauera i Lunewil - zapowiada Paweł Kujawa, prezes firmy "Husar", wykonującej remont.

  Ruch dwustronny na nitce
  Na odcinku ul. Okrzei od ul. Bauera do Lunewil jezdnia w stronę Torunia jest już zamknięta. Od stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Lunewil do dworca PKP-PKS obowiązuje ruch dwustronny prawą nitką. Cała lewa nitka jest wyłączona z użytkowania - aż do ulicy Pułaskiego.
  Dalej ruch odbywa się bez zmian. Ale nie można liczyć na wjazd z ulicy Pułaskiego na "jedynkę".

  Możliwy natomiast jest przejazd przez remontowany odcinek drogi z ulicy Kilińskiego w ul. Kapitulną.
  Prace na Okrzei pomiędzy ul. Lunewil a Bauera potrwają do końca czerwca. Potem ekipy remontowe przeniosą się na odcinek pomiędzy ul. Bauera a POW.

  A może przez Brześć Kuj.?
  O ile wydłuży się przejazd przez miasto w związku z prowadzonymi remontami? - Takich symulacji nie przeprowadzaliśmy - mówi Waldemar Konopczyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku.
  Nie ma wytyczonego objazdu dla ciężarówek przejeżdżających przez Włocławek tranzytem, na przykład przez Brzezie, Brześć Kujawski . - Liczymy, że kierowcy przez CB- radia będą się informować o utrudnieniach w ruchu we Włocławku i zamiast stać w korkach wybiorą inną trasę- mówi Jacek Kuźniewicz, zastępca prezydenta Włocławka.

  Zarówno Miejski Zarząd Dróg, jak i wykonawcy remontu apelują do kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość. Bo korki są nieuniknione.

  Ale ulica Okrzei nie jest jedyną remontowaną. Utrudnienia są także spowodowane remontem wiaduktu przy "Anwilu". Wkrótce ruszy też przebudowa Kapitulnej.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018