- Proponujemy studia na wielu kierunkach - mówi dr Wojciech Chmara, rzecznik UTP. - Do wyboru są między innymi takie kierunki, jak elektronika i telekomunikacja, budownictwo, mechnika i budowa maszyn, zarządzanie, transport. Na niektórych kierunkach, jak biotechnologia czy zootechnika studia prowadzone będą tylko w systemie stacjonarnym. Wiele jednak prowadzimy zarówno w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym.
Przeczytaj także:Uczelnie same próbują znaleźć pracę swoim studentom
Dokumenty na UTP przyjmowane są od 20 lutego (poniedziałek) w punkcie rekrutacyjnym przy ul. Kordeckiego 20 ( budynek B, I piętro ). Tam również odbywa się rejestracja chętnych. Punkt czynny jest od godz. 8 do 15.
Rekrutacja na UTP potrwa do 21 marca.
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończył już rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia, ale do 20 lutego przyjmuje chętnych na studia podyplomowe. W ofercie jest pięć kierunków, m.in. filozofia i etyka, profilaktyka i socjoterapia. Do 29 lutego można natomiast zapisywać się na studia podyplomowe public relations. Szczegółowa oferta na stronie uczelni.
Niepubliczne też przyjmują
W piątek zakończyła się rekrutacja w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. - Największym zainteresowaniem cieszą się administracja, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz pedagogika - informuje Monika Żuchlińska, rzecznik KPSW.
Nabór zimowy trwa też w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Do wyboru są studia pierwszego (m.in. budownictwo, fizjoterapia) i drugiego stopnia (np. mechatronika). Szczegóły na stronie uczelni.
Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy i Toruniu także prowadzi nadal nabór zimowy. W bydgoskim wydziale uczelni chętni mają do wyboru trzy kierunki: finanse i rachunkowość, logistyka oraz zarządzanie.
W WSB w Toruniu chętni mogą zdecydować się na finanse i rachunkowość, zarządzanie lub turystykę i hotelarstwo.
