Rugby 15. Sezon 2011/12 II ligi oficjalnie zamknięty

Paweł Pieńczewski był najlepiej punktującym graczem Wdy. Zdobył 42 pkt, z czego 30 z podwyższeń Sławomir Wojciechowski
Frogs & Co Warszawa mistrzem, Alfa Transand Bydgoszcz wicemistrzem, a 3. miejsce dla RC Częstochowa. Taka jest ostateczna obsada podium II ligi rugby 15 w sezonie 2011/12.

Ostatnia kolejka w II lidze odbyła się 17 czerwca. Jednak kwestią do rozstrzygnięcia pozostawała sprawa meczu 9. kolejki Posnania II Poznań - RC Częstochowa. Od jego wyniku uzależniony był ostateczny kształt tabeli. Końcowym rozstrzygnięciem zainteresowani byli mocno rugbiści Wdy Świecie, bo mieli szansę w debiucie zająć 3. miejsce. Dodajmy, że poznaniacy nie przystąpili do zawodów, które miały odbyć się w Częstochowie.

Przyznali walkower

Członkowie Komisji Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby nie spieszyli się z weryfikacją tego spotkania. Zajęli się nim dopiero kilka dni temu. Tak jak można było się spodziewać, mecz zweryfikowano jako walkower 25:0 dla RC Częstochowa. To niekorzystne rozstrzygnięcie dla Wdy, bo spadła ona na 4. miejsce. Jej miejsce na podium zajęli właśnie częstochowianie, którzy zgromadzili o jeden punkt więcej.
Przypomnijmy, że historycznym mistrzem II ligi centralnej został Frogs & Co Warszawa, który tym samym awansował do I ligi. W decydującym meczu “Żaby" pokonały Alfę Bydgoszcz 53:12.

Nasi w czołówce

Poznaliśmy też najskuteczniejszych zawodników w II lidze. Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji przypadły obcokrajowcom z Frogs & Co Warszawa Stevenowi Weeks-Johnson - 107 pkt i Patrickowi Thompson - 88. Trzeci był Tomasz Witt z Alfy Bydgoszcz - 66. Wysokie 6. miejsce zajął Paweł Pańczewski z Wdy z dorobkiem 42 pkt. Większość z nich uzyskał ze skutecznie wykonywanych podwyższeń. W sumie zaliczył ich 15.