Zobacz wideo: W roku akademickim 2020/21 studenci mogą ubiegać się o różne formy pomocy.
Na zgłoszenia organizacji pozarządowych, szkół, przeszkoli, a także grup nieformalnych działających we Włocławku i gminach ościennych Fundacja czeka do 10 listopada. Na ten cel organizator przeznaczy budżet o łącznej wysokości 140 tys. złotych.
W poprzednich edycjach programu "Uczę się z ANWILEM", dzięki dofinansowaniu z fundacji, beneficjenci zrealizowali wiele innowacyjnych i ciekawych inicjatyw.
Celem konkursu, wzorem ubiegłych edycji, jest zainteresowanie uczniów światem nauk ścisłych. Dofinansowane może być przeznaczone m.in. na realizację warsztatów, pokazów, gier i zabaw edukacyjnych, w tym z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, które ułatwią uczniom zrozumienie zagadnień z chemii, matematyki, fizyki lub informatyki, a nawet astrofizyki.
Do tej pory korporacyjna Fundacja Anwilu przekazała na realizację 48 projektów ponad 570 tys. zł. Bezpośrednimi beneficjentami inicjatyw edukacyjnych było ponad 6 tysięcy młodych osób. W tym roku maksymalna wysokość dofinansowania danego przedsięwzięcia może sięgnąć nawet 20 tys. zł.
W poprzednich edycjach programu "Uczę się z ANWILEM", dzięki dofinansowaniu z fundacji, beneficjenci zrealizowali wiele innowacyjnych i ciekawych inicjatyw. Jedną z bardziej oryginalnych była budowa łazika marsjańskiego. Pięć miesięcy wytężonej pracy młodych konstruktorów z Zespołu Szkół Elektrycznych zakończyło się pełnym sukcesem. Mobilny robot z alternatywnym zasilaniem układu i doładowywaniem akumulatorów za pomocą ogniw fotowoltaicznych, wykorzystywany był jako pomoc naukowa podczas lekcji informatyki, elektroniki i elektrotechniki.
Do piątej edycji konkursu mogą zgłosić się nie tylko organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, ale także grupy nieformalne działające we Włocławku oraz te zlokalizowane w gminach: Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminie wiejskiej Włocławek.
Szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie http://www.anwildlawloclawka.pl/
