Zobacz wideo: Tak wyglądają teraz kontrole zwolnień lekarskich. Oni są na celowniku ZUS

To już piąta edycja programu „Młodzi z ANWILEM -stypendia dla studentów”. W 2022 roku stypendia Fundacji ANWIL trafią do piątki najzdolniejszych mieszkańców powiatu włocławskiego, którzy kształcą się na dowolnej uczelni publicznej. Stypendium, w wysokości 700 zł zostanie przyznane na 9 miesięcy.
Kto może ubiegać się o stypendium fundacji ANWIL?
Stypendystami fundacji zostać mogą studenci ostatniego roku studiów I stopnia, studiów II stopnia oraz studenci czwartego i piątego roku studiów, mieszkający na terenie pow. włocławskiego, którzy nie ukończyli 26. roku życia i studiują w trybie stacjonarnym na dowolnej polskiej uczelni publicznej na wskazanych kierunkach.
O stypendium mogą ubiegać się osoby studiujące na kierunkach:
- chemia,
- technologia chemiczna,
- analityka chemiczna,
- inżynieria chemiczna i procesowa,
- mechanika i budowa maszyn,
- automatyka,
- inżynieria materiałowa,
- mechatronika,
- elektryka,
- elektroautomatyka,
- inżynieria produkcji,
- automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych,
- robotyka i informatyka przemysłowa,
- mechatronika pojazdów i maszyn roboczych,
- systemy sterowania oraz zielone technologie.
„Przyszli stypendyści poza, wysoko punktowanymi na etapie oceny wniosków dokonaniami naukowymi, powinni wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5 uzyskaną w ostatnich dwóch semestrach studiów. Szansę otrzymania stypendium zwiększa także aktywność społeczna oraz udokumentowany udział w praktykach studenckich, stażach, kołach naukowych i wymianach międzynarodowych” - informuje Biuro Komunikacji ANWIL S.A.
Regulamin programu oraz wniosek stypendialny znajdują się na stronie Fundacji ANWIL, w zakładce PROGRAMY STYPENDIALNE. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 listopada 2022 roku.
Tyle osób otrzymało już stypendium „Młodzi z ANWILEM”
Warto dodać, że od 2018 roku z tej formy wsparcia skorzystało 19 osób. Łącznie otrzymali 120 tys. złotych. Oprócz wsparcia finansowego, stypendyści mają możliwość zdobycia praktyk i stażu, a nawet stałej pracy w ANWILU, tj. u fundatora fundacji. Obecnie w spółce pracuje czterech spośród 19 absolwentów, którzy byli laureatami programu „Młodzi z ANWILEM”.