Po raz pierwszy Szlachetna Paczka dotrze do Wąbrzeźna i Chełmna
Dlaczego "studniówka"? Ponieważ rozpoczęło się odliczanie do 15. jubileuszowego finału Szlachetnej Paczki. Ruszyła też oficjalna rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej edycji.
Centrum dowodzenia naszym regionem jest w Grudziądzu. Na czele centrum stoi koordynatorka, Monika Filińska. W skład regionu grudziądzkiego Szlachetnej Paczki 2015 wchodzą rejony: Grudziądz Miasto z liderem Piotr Rohde i Gmina Grudziądz z liderką Katarzyną Kałużną.
A kto "dowodzi" akcją w sąsiedzkich miejscowościach? W Świeciu nad Wisłą - Jakub Bzdawka, w Chełmnie Michalina Bycze, w Wąbrzeźnie Dariusz Konczal.
Na razie nie ma lidera Szlachetnej Paczki w Nowem nad Wisłą, jest intensywnie poszukiwany.
W tegorocznej edycji Szlachetna Paczka po raz pierwszy dotrze do Wąbrzeźna i Chełmna, a także ich okolic. - Niezmiernie cieszymy się, że powstały tam rejony. Dziękuję liderom, którzy podjęli się niełatwego wyzwania - zbudowania rejonów paczki w tych miejscowościach - podkreśla Monika Filińska.
Jak zostać wolontariuszem w mieście lub gminie Grudziądz?
Rejony - miasto Grudziądz i gmina Grudziądz czekają na nowych wolontariuszy. Można zgłaszać się przez stronę internetową www.superw.pl
Należy wejść pod ten adres, kliknąć: zostaję wolontariuszem, następnie z mapy wybrać województwo kujawsko pomorskie, po czytm wyszukać rejon: Grudziądz Miasto lub Gmina Grudziądz. Pozostaje jeszcze tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Koordynatorka centrum w Grudziądzu Monika Filińska przypomina ideę Szlachetnej Paczki: - Niesiemy pomoc bezpośrednią. Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin będących w potrzebie. Nie chodzi tylko o jednorazową pomoc materialną. Wraz z przekazaną na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia Szlachetną Paczką, która odpowiada indywidualne potrzeby rodziny, spełniamy ich "małe wielkie" marzenia. Ci ludzie otrzymują od nas sygnał, że nie są sami w trudnej sytuacji. To ma wyzwolić w nich siłę i potencjał, aby zawalczyć o swoje życie, o lepszy los rodziny.
- Czy wykorzystają szansę, to już zależy od samych rodzin. Dajemy wraz z paczką bodziec do zmiany. Najwazniejsze jest w naszej akcji spotkanie z drugim człowiekiem. To ono niesie siłę zmiany na lepsze. Wolontariusze nie tylko przekazują pomoc w trakcie finału, ale spotykają się z rodzinami, poświęcają im swój czas i uwagę - objaśnia Monika Filińska. Wspólnie z rodziną starają się szukać skutecznych rozwiązań, tak zmienić jej sytuację na lepszą.
Czytaj e-wydanie »Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje