Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

- Już 24 lipca 2022 r. Camino Polaco Maraton – wyjątkowy i kameralny bieg czeka na Ciebie! Start honorowy w Szafarni po pięknym koncercie Chopinowskim, a meta w samym centrum miasta Torunia przy Rynku Nowomiejskim! Trasa maratonu będzie wiodła Drogą Polską Szlaku Świętego Jakuba. Limit osób to tylko 150 osób! Wpisowe to zaledwie 50 zł – zachęca Ośrodek Chopinowski w Szafarni, który organizuje maraton wspólnie z gminą Radomin. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Run To Run. Inicjatywę wspierają sponsorzy.
Na starcie dla zainteresowanych osób możliwe jest oprowadzanie z przewodnikiem po Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Na mecie – w Toruniu pojawi się Conrado Moreno, zespoły muzyczne (Ars Nova Zespół Instrumentów Dawnych oraz Magda Anioł z zespołem), będzie także okazjonalny jarmark, wystawa zdjęć o Camino wypożyczona z Ambasady Hiszpańskiej i wystąpienia o Szlaku św. Jakuba przez członków Bractwa św. Jakuba. Ponadto można będzie spróbować specjałów kulinarnych od pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Zaplanowano także bieg dla dzieci dla najmłodszych, dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji.
Na pakiet uczestnika składa się m.in. numer startowy i chip, pamiątkowa koszulka, batony, upominki od sponsorów. Na trasie, co 5 km, będą punkty odżywcze z wodą, napojami izotonicznymi i bananami. Na mecie czekać będą wyjątkowe medale i ciepły posiłek. Dla pięciu najszybszych pań i panów przygotowano niestandardowe, atrakcyjne nagrody. Organizator zapewnia uczestnikom transport z Torunia do Szafarni oraz z Szafarni do Golubia Dobrzynia
Zapisać można się poprzez stronę