W styczniu w regionie niemal dwukrotnie wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać przepisy i zasady poruszania się po drogach. Mówił o tym policjant z wydziału ruchu drogowego.
Z kolei technik kryminalistyki zdradził, na czym polegają jego zadania na miejscu zdarzenia. Opowiedział, jak zabezpiecza ślady i jakim sprzętem się posługuje.
Policjantki zajmujące się profilaktyką rozmawiały z dziećmi i seniorami o metodach, które uchronią przed kradzieżami i oszustwami. Była także pogawędka o spędzaniu wolnego czasu w ferie na dworze. Swoje "pięć minut" mieli również policyjni przewodnicy, którzy zainteresowali gości swoją służbą oraz tym, jak pomagają im w niej psy.
Przedstawiciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu uczyli zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. radzili, jak działać w przypadku zadławień i omdleń. Wszyscy mogli poćwiczyć ważne dla ratowania życia czynności, w tym zaopatrywanie urazów i ran.
O funkcjonowaniu Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i numerze alarmowym 112 mówił natomiast przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
Na zakończenie, uczestnicy spotkania otrzymali wiele materiałów na temat bezpieczeństwa, elementy odblaskowe i gadżety przypominające o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Czy byłeś/byłaś świadkiem, jak pieszy wchodzi na przejście, nie patrząc, czy jedzie samochód?
sonda]16809[/sonda]
- Plakaty sportowe Inowrocławia z czasów tuż po drugiej wojnie światowej [zdjęcia]
- Tak było na studniówce kl. IV c I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
- Senior z Inowrocławia oszukany na kryptowaluty. Nie dajcie się okradać złodziejom!
- Kruszwica. Klub Turystyki Rowerowej "Goplanie" zaprasza na rajd walentynkowy
- Inowrocławianka Lena Ziętek spełnia się w roli fotomodelki. Zobaczcie piękne zdjęcia!
- Najnowszy znaczek pocztowy z serii "Miasta polskie" prezentuje Kruszwicę