Są ferie, więc przypominali dzieciom i seniorom z Janikowa o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Podczas zajęć dzieciaki, młodzież i seniorzy przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mieli okazję poznać policyjnego pracę technika kryminalistyki, przewodnika psa. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy i zgodnego z prawem wykorzystania numeru alarmowego 112
Podczas zajęć dzieciaki, młodzież i seniorzy przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mieli okazję poznać policyjnego pracę technika kryminalistyki, przewodnika psa. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy i zgodnego z prawem wykorzystania numeru alarmowego 112 Komenda Powiatowa Policji Inowrocław
Szeroko pojęte bezpieczeństwo było tematem spotkania, w którym uczestniczyli dzieci, młodzież i seniorzy jednego z klubów w Janikowie. W zajęciach udział wzięli policjanci, słuchacze "Medykla", czyli Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu oraz przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

W styczniu w regionie niemal dwukrotnie wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać przepisy i zasady poruszania się po drogach. Mówił o tym policjant z wydziału ruchu drogowego.

Z kolei technik kryminalistyki zdradził, na czym polegają jego zadania na miejscu zdarzenia. Opowiedział, jak zabezpiecza ślady i jakim sprzętem się posługuje.

Policjantki zajmujące się profilaktyką rozmawiały z dziećmi i seniorami o metodach, które uchronią przed kradzieżami i oszustwami. Była także pogawędka o spędzaniu wolnego czasu w ferie na dworze. Swoje "pięć minut" mieli również policyjni przewodnicy, którzy zainteresowali gości swoją służbą oraz tym, jak pomagają im w niej psy.

Przedstawiciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu uczyli zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. radzili, jak działać w przypadku zadławień i omdleń. Wszyscy mogli poćwiczyć ważne dla ratowania życia czynności, w tym zaopatrywanie urazów i ran.

O funkcjonowaniu Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i numerze alarmowym 112 mówił natomiast przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Na zakończenie, uczestnicy spotkania otrzymali wiele materiałów na temat bezpieczeństwa, elementy odblaskowe i gadżety przypominające o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Czy byłeś/byłaś świadkiem, jak pieszy wchodzi na przejście, nie patrząc, czy jedzie samochód?
sonda]16809[/sonda]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie