Seniorzy? Metrykalnie tak, ale w ich sercach ciągle maj....

  Seniorzy? Metrykalnie tak, ale w ich sercach ciągle maj. Pożegnali lato w Nadleśnictwie Włocławek

  Zdjęcie autora materiału
  Andrzej Galczak

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Koziołek prawie jak żywy
  1/88

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Galczak

  Seniorzy z włocławskich klubów i stowarzyszeń wspólnie bawili się na imprezie kończącej sezon letni. Było ognisko, pieczone kiełbaski, ziemniaki i, co oczywiste, tańce oraz śpiewy.
  Kujawskie Stowarzyszenie Seniorzy Razem powstało w ubiegłym roku, a jego celem jest integracja włocławskiego środowiska seniorów. Jest co robić, bo w mieście jest osiem klubów seniora, są też stowarzyszenia.
  - Nasze stowarzyszenie działa w tym kierunku, aby wszyscy seniorzy byli razem, nie rozdzielali się - mówi Izabela Drozd. - W ubiegłym roku po raz pierwszy się zorganizowaliśmy spotykając się w grudniu na opłatku. Kolejną inicjatywą były senioralia. Wówczas pierwszy raz wzięli w tym udział pensjonariusze domów pomocy społecznej. Byli zachwyceni z udziału w barwnym i rozśpiewanym korowodzie.
  Tegoroczne pożegnanie lata zorganizowano 14 września 2018 r. w Nadleśnictwie Włocławek. Najpierw uczestnicy zwiedzili eksponaty w budynku edukacyjnym. Jak na prawie jesienną imprezę nie mogło zabraknąć ogniska, przy którym pieczone były kiełbaski i ziemniaki. Ale gdy tylko rozbrzmiała muzyka rozpoczęły się tańce i śpiewy. Seniorów nie trzeba było namawiać. Kilkugodzinna zabawa trwała do zmierzchu. Humory jak zawsze dopisywały.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej