https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Serce we Wzorcowni

Łukasz Daniewski
Teren po fabryce fajansu ma szansę stać się  wkrótce wizytówką Włocławka
Teren po fabryce fajansu ma szansę stać się wkrótce wizytówką Włocławka Fot. Materiały Promocyjne
Latem przyszłego roku otwarte zostanie pierwsze we Włocławku centrum handlowo-rozrywkowe.

Kompleks nazwany "Wzorcownią" znajdować się będzie między Centrum Handlowym "City" a ulicą Kilińskiego. Na terenie dawnej fabryki fajansu powstaną: nowoczesna galeria handlowa, centrum rekreacyjno- rozrywkowe oraz dwa budynki mieszkalne z parterem handlowo-usługowym. Powierzchnia wszystkich obiektów to ponad 20 tys. m, sklepów ma być 80. Wartość inwestycji to 200 mln złotych.

- "Wzorcownia" stanie się _najważniejszym punktem na handlowej mapie Włocławka - zapewnia Elwira Stanisławska, przedstawiciel inwestora tego przedsięwzięcia - firmy "Budizol Property". - _W połączeniu z istniejącym już Centrum Handlowym "City", będzie to przestronny i nowoczesny kompleks urbanistyczny pełniący funkcję handlową, rozrywkową, rekreacyjną, usługową i hotelową. Jest to kolejny etap realizacji planu zagospodarowania śródmieścia i kreowania nowego oblicza miasta, w którym uczestniczy nasza firma - dodaje Elwira Stanisławska.

W poniedziałek w warszawskim hotelu "Intercontinental" przedstawiono projekt inwestycji. - Chodzi o to, by skala centrum była "ludzka", w takim miejscu nie może być chaosu - mówi architekt Karol Fiedor. - Chcemy stworzyć przestrzeń, z której nie będzie się chciało uciekać. By mieszkańcy czekali cały tydzień, tylko po to, by w weekend tam pójść, zabawić się, spotkać z przyjaciółmi i zrobić zakupy. Cieszę się, że inwestor, który zlecił nam to zadanie, myśli w taki sam sposób.

Projekt realizowany jest w miejscu przez lata zaniedbanym, na terenach dawnej fabryki fajansu. To drugi etap realizacji kompleksowego projektu rewitalizacji centrum Włocławka. Wcześniej, na obszarze przyległym do "Wzorcowni", powstało CH "City". Obecnie prowadzona jest inwestycja, która ma stworzyć nowe "serce Włocławka".

Centralnym punktem będzie rynek, nazwany roboczo "Placem grodzkim", który pełnić będzie ważną funkcję społeczną - stanie się miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców miasta, podróżnych i turystów.

Pomimo nowoczesnej architektury, w pracach projektowych wzięto pod uwagę zabytkowy charakter tego terenu. - Uszanowaliśmy tradycję tego miejsca, która zasugerowała nam, jak te budynki powinny wyglądać - dodaje projektant "Wzorcowni". - Mimo że jest to nowoczesna architektura, zachowamy materiał - ręcznie formowaną cegłę, która jest przewodnim elementem i głównym materiałem powstających budynków.

Jak mówią osoby związane z inwestycją, we Włocławku brakuje nowoczesnych przestrzeni handlowych, co skutecznie blokowało ściąganie do Włocławka różnych marek handlowych, mających konkretne wymagania co do lokowania swoich sklepów.

- Taka powierzchnia powstanie - zapewnia Elwira Stanisławska. - Sądzę, że nasze przedsięwzięcie będzie dużym sukcesem, a zakończenie inwestycji uporządkuje ten zdegradowany fragment miasta.

Optymizmu nie kryje także prezydent Włocławka, Andrzej Pałucki. Gdy był wiceprezydentem, rozpoczęto zagospodarowanie tej części miasta, określanej przez włocławian jako "trójkąt bermudzki". Teraz budowa zostanie dokończona. - Wygląd tego miejsca zmienia się tak szybko, że często określenie "trójkąt bermudzki" przytaczamy już tylko po to, by podkreślić, iż mimo feralnej nazwy teren zostanie ciekawie zagospodarowany - dodaje prezydent Pałucki.

Planowany termin otwarcia "Wzorcowni" to trzeci kwartał przyszłego roku.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska