Siatkówka. Polacy liderami grupy B po zwycięstwie z Egiptem

(jac)
Drugie zwycięstwo, ponownie bez straty seta, pozwoliło polskim siatkarzom objąć prowadzenie w grupie B turnieju.

Olimpijski spacerek się jednak kończy. Kolejnym rywalem będą Serbowie, którzy mają nóż na gardle.

Polska - Egipt
3:0 (21, 18, 10)
Polska: Zagumny (2), Kadziewicz (1), Pliński (4), Świderski (13), Winiarski (12), Wlazły (10) i Ignaczak - libero; Wika (1), Możdżonek (3). Atak - 34, blok - 9, zagrywka - 3, po błędach rywala - 29.

Egipt: Abdalla (1), Latif (6), Elnsar (1), Awad (6), Youssef (5), Abdel Naeim (6) i Alaydy - libero; Abouelhassan, Badawy (2), Abd El-Kader. Atak - 25, blok - 7, zagrywka - 0, po błędach rywala - 17.

Mecz z Egipcjanami trwał dokładnie 65 minut i był zacięty tylko w pierwszym secie. W kolejnych dwóch nie było żadnych wątpliwości, kto tego dnia jest lepszy. Trzecia partia to wręcz demolka rywali, którzy na dodatek własnymi błędami oddali aż 29 punktów. Patrząc na grę obu zespołów, można się zastanawiać, jak to się stało, że Polacy przegrali z nimi w Lidze Światowej 2:3.

Odpowiedź może być jedna: polski zespół jest z pewnością w zupełnie innej formie niż kilka tygodni temu. Czy to jednak wystarczy na dojście do strefy medalowej i zajęcie jakiegokolwiek miejsca na podium po 32 latach?

Odpowiedzi, chociaż częściowej, udzieli jutrzejsze (8.30) spotkanie z Serbią. Rywale po porażkach z Rosją i wczoraj z Brazylią stoją pod ścianą. Jeśli marzą o wyjściu z grupy, muszą mecz z naszą ekipą wygrać. Potem mają "z górki", bo będą grali z Egiptem i Niemcami, my z Brazylią i Rosją. Zaczynają się więc "schody", po których albo wdrapiemy się na szczyt, albo spadniemy z hukiem.

Andrea Zorzi, dwukrotny mistrz świata, wicemistrz olimpijski o Michale Winiarskim. Cytat z wywiadu Rafała Steca dla "GW“.

Wyniki
Grupa A:
Włochy - USA 1:3 (24, -22, -15, -21);
Wenezuela - Chiny 2:3 (-21, 21, 16, -21, -14);
Japonia - Bułgaria1:3 (-27, 23, -21, -19)

Rosja - Niemcy 3:2 (-25, 21, -21, 23, 14),
Serbia - Brazylia 1:3 (25, 20 , -17, -21)

Cytat dnia

- Jest zupełnie inny (od Wlazłego - red.). Podejmuje właściwie decyzje w karierze, solidnie i dużo pracuje, dąży do stabilności, jest wszechstronny, skupiony i spokojny, ma charakter odpowiedni do zawodowego sportu. I choć od natury dostał mniej niż Wlazły, skuteczniej dary wykorzystuje. Obrał właściwą drogę, by wykorzystać je w przyszłości maksymalnie.