To, jak donosi se.pl, papież Benedykt XVI zapowiedział "zaostrzenie rygorów zawierania tego sakramentu, polscy hierarchowie planują wielkie zmiany".
Czego możemy się spodziewać? "Dłużej będą trwały nauki małżeńskie, narzeczeni będą musieli przejść dokładne badania psychiatryczne, a kobiety w ciąży ślubu mogą nie dostać wcale! Szczegóły planów Kościoła zdradził "Super Expressowi" biskup Antoni Długosz ".
Zdaniem papieża "Nikt nie może domagać się prawa do ceremonii ślubnej!".
I dlatego księża dokładnie sprawdzą motywację do zawarcia związku małżeńskiego, jak twierdzi se.pl zapyta o doświadczenia seksualne. uzależnienia, a nawet o przebyte chorobny weneryczne.
Co więcej "staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku" - podaje za biskupem Długoszem se.pl i dodaje, że "szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym". Jak tłumaczy w Super Expressie ks. Andrzej Bajak z parafii Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach: "Kapłan ma obowiązek odmówić udzielenia ślubu, który zawierany jest z powodu ciąży".
Udostępnij