W czwartkowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele IV Pułku Chemicznego z Brodnicy, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brodnicy, samorządowcy, uczniowie oraz rodzice kadetów.
– To bardzo ważna uroczystość dla naszej szkoły, historyczna chwila – mówi dyrektor ZS nr 2 Henryk Jan Kiełkowski. – Oddział Przygotowania Wojskowego utworzyło 30 uczniów. Bardzo się cieszymy, że są młodzi ludzie, którzy chcą zakładać mundur i służyć ojczyźnie.
Czytaj także
– Jestem bardzo dumny, że mamy tak ambitną młodzież – dodaje starosta rypiński Jarosław Sochacki. – My jako samorząd jesteśmy po to, by wspierać wszelkie działania związane z oświatą. Po ukończeniu OPW i zdaniu matury uczeń może aplikować na wojskowe uczelnie wyższe oraz do pracy w służbach wojskowych.
Zobaczcie galerię zdjęć z czwartkowego ślubowania!