Wśród zaproszonych gości na spotkaniu wielkanocnym pojawili się burmistrz miasta Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla, wicestarosta aleksandrowski Adam Potaczek i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marzena Żbikowska, jak również wielu przedstawicieli lokalnych placówek terapeutycznych oraz rodzice i opiekunowie. Wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy już tradycyjnie w związku ze zbliżającymi się świętami przygotowali występ artystyczny. Spektakl został poświęcony męce Chrystusa. - Pokazaliśmy próbkę inscenizacji z którą zwiedziliśmy powiat – mówi Dawid Urbański, kierownik ŚDS. - Chcemy tym samym zachęcić do zadumy i refleksji nad głębią tych pięknych świąt.
Czytaj także:W gminie Aleksandrów Kujawski tworzyli wielkanocne pisanki [zdjęcia]
Głównym celem placówki jest wspieranie i pomoc w podniesieniu jakości życia osobom, które przez choroby spotykają trudności w życiu codziennym. Temu służą m.in. takie spotkania. - Staramy się otwierać na innych i integrować – tłumaczy Dawid Urbański. - Tego typu imprezy to również forma terapii dla naszych podopiecznych, którzy mają okazję m.in. poznać osoby z innych środowisk i wymienić doświadczeniami.
Śniadanie obfitowało w moc życzeń i dyskusji. Między stołami przechadzał się również wielkanocny zajączek nagradzając gości słodkimi smakołykami.
Agro Pomorska odcinek 58
