Sokół Katowice rywalem Jokera i Budowlanych

Siatkarki Jokera liczą na to, że turniej mistrzów odbędzie się w Świeciu
Siatkarki Jokera liczą na to, że turniej mistrzów odbędzie się w Świeciu Sławomir Wojciechowski
W świąteczny czwartek poznaliśmy ostatniego uczestnika turnieju mistrzów o awans do I ligi kobiet. Został nim Sokół 43 AZS AWF Katowice.

Dziś w Katowicach odbył się piąty, decydujący mecz w finale grupy 2. II ligi. Tym razem obeszło się bez tie-breaka. Sokół 43 AZS AFW Katowice pokonał Silesię Volley II Mysłowice/Chorzów 3:1 (25:22, 20:25, 28:26, 25:20). I całą finałową rywalizację wygrał 3:2. Dodajmy, że Sokół był w tej grupie najlepszy też w sezonie zasadniczym.

Siatkarki z Katowic zatem uzupełniły skład turnieju mistrzów II ligi. Przypomnijmy, że zagrają w nim także Joker/Mekro Świecie, Budowlani/Budlex Toruń i AGH Galeco/Wisła Kraków. Turniej, po którym poznamy dwóch nowych pierwszoligowców, ma odbyć się w dniach 18-20 maja. Niewiadomo jeszcze gdzie walczyć będą o awans najlepsi drugoligowcy. Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie do jutra do północy czeka na oferty organizacji zawodów. Z naszych drużyn o organizację stara się Joker/Mekro. Jednak w środowisku siatkarskim od dawna mówi się, że to właśnie Sokół Katowice otrzyma organizację. Czy tak się stanie przekonamy się najprawdopodobniej w poniedziałek. W tym dniu ma się odbyć rozpatrzenie ofert.