Speedrower. Wreszcie sukces bydgoszczan, złoto nie dla torunian

(STYK)
(kask czerwony) nie zdołał w dodatkowym wyścigu DPP pokonać Marcina Szymańskiego. Paweł Skraba/archiwum
Długo na kolejny sukces musieli czekać zawodnicy BTS "S". Na własnym torze zajęli trzecie miejsce w finale Drużynowego Pucharu Polski.

Bydgoski klub speedrowerowy należy do najbardziej utytułowanych w kraju. W ostatnich latach jednak nie odnosił zbyt wielu sukcesów, a przed rozpoczęciem kończącego się właśnie sezonu został nawet wycofany z ogólnopolskich rozgrywek ligowych.

Zawodnicy BTS "S" chcieli więc zaprezentować się dobrze w pozostałych zawodach. Poza sukcesami indywidualnymi (m. in. mistrzostwo świata Łukasza Nowackiego) przyszedł czas na drużynowy. W silnie obsadzonym finale DPP zajęli trzecie miejsce. Miejscem poza podium zadowolić musieli się zawodnicy z Żołędowa.

Przeczytaj także: TSŻ Pekum Toruń uległ Szawerowi. Mistrzostwo się oddaliło

Udział w zawodach wzięli także torunianie, którzy musieli uznać wyższość leszczynian. Po regulaminowych wyścigach TSŻ miał na koncie 54 punkty, podobnie jak zespół Szawera. W dodatkowym wyścigu o pierwsze miejsce Marcin Szymański okazał się szybszy od Marcina Paradzińskiego.

WYNIKI
Astromal Szawer Leszno 59+4 pkt., 2.TSŻ Pekum Toruń 53+3 (Binkowski 14, Duliński 12, Paradziński 16+3, Cegielski 13, Marchlewski ns), 3. BTS "S" Bydgoszcz 48 (Ziarnik 9, Bedra 13, Wróblewski 12, Harris 14), 4. Mustang Żołędowo 47 (P. Piechota 14, Detlaf 11, Pacholczyk 6, Słysz 9, Burchardt 7), 5. Wiraż Ostrów 30.
Złoto nie dla torunian
Nie udało się obronić zespołowi TSŻ Pekum Toruń tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Złote medale zawisły na szyjach zawodników z Leszna.

Przed rewanżowym spotkaniem, które rozgrywane było w Wielkopolsce speedrowerzyści z Torunia byli w bardzo trudnej sytuacji, bowiem na własnym torze przegrali 77:79. - Będziemy walczyć do końca - zapowiadał jednak Paweł Cegielski, zawodnik TSŻ. Niestety, leszczynianie pewnie wykorzystali atut własnego toru wygrywając 85:70. Torunianie jeździli bardzo nierówno. Najlepszy z nich Łukasz Nowacki (zawodnik wypożyczony z BTS "S") zdobył 14 punktów i bonus. Słabo zaprezentował się Lee Aris, który wywalczył zaledwie 7 "oczek".

Astromal Szawer Leszno - TSŻ Pekum Toruń 85:70
TSŻ: Nowacki 14+1, Duliński 9+2, Aris 7+1, Paradziński 14, Binkowski 11, Marchlewski 8, Ignacak 6, Cegielski 1, Krajewski ns.