
Spis powszechny 2021, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa tylko do 30 września 2021 roku. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski.
Udział w spisie jest obowiązkowy a za odmowę spisania się lub za podanie fałszywych informacji grożą kary. Jak sprawdzić, czy jest się spisanym? Gdzie można sprawdzić, czy zostaliśmy spisami?
Sprawdź koniecznie najważniejsze informacje o spisie powszechnym 2021 na kolejnych slajdach galerii >>>>>

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2021 roku. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.
Dla kogo? Sprawdź >>>>>

Zgodnie z informacjami na stronie spis.gov.pl obowiązkiem spisowym objęte są:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Spis powszechny 2021 - kary
Ustawa z dnia 9 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej wskazuje na to, że kara za nieprzystąpienie do spisu lub innego badania statystycznego może wynosić do 5 tys. złotych. O wysokości kary decyduje sąd.
Za unikanie spisania w Narodowym Spisie Powszechnym grozi kara grzywny, nawet 5 tys. zł.
Kary grożą także osobom, które podadzą nieprawdziwe informacje - grozi im zarówno grzywna jak i kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.