Sportowy turniej wygrała Gmina Brodnica

(mat)
W turnieju wzięło udział sześć drużyn
W turnieju wzięło udział sześć drużyn (kat)
W minioną sobotę, na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbył się turniej halowej piłki nożnej.

Dzień sportu w Brodnicy

Klasyfikacja końcowa

I miejsce: Gmina Brodnica (11 punktów)
II miejsce: ZHP Brodnica (10 punktów)
III miejsce: Osiedle Grażyny (8 punktów)
IV miejsce: Urząd Skarbowy (4 punkty)
V miejsce: BLS (4 punkty)
VI miejsce: Malkor (4 punkty)

- Frekwencja zdecydowanie dopisała - nie ukrywał zadowolenia Maciej Rżeński, kierownik biura sportu, turystyki i rekreacji.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn: Urząd Skarbowy, Osiedle Grażyny Juniorzy, ZHP Brodnica, Malkor, BLS i Gmina Brodnica. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały dwa razy po siedem minut ze zmianą stron. Na boisku jednocześnie mogło przebywać pięciu zawodników z pola plus bramkarz. Turniej skierowany był głównie do amatorów piłki nożnej.

- Było bardzo dużo emocjonujących i ciekawych spotkań. Żadna drużyna nie mogła czuć się pewnie grając ze swoim przeciwnikiem - relacjonuje jeden z uczestników. - Padło kilka niespodziewanych wyników, które - jak się później okazało - miały decydujący wpływ na końcowy układ tabeli.

Pierwsze miejsce zapewniła sobie Gmina Brodnica, która zdobywając 11 punktów. W ostatnim meczu turnieju, zespoły ZHP Brodnica i Osiedle Grażyny rywalizowały o zdobycie II miejsca. Spotkanie było bardzo zacięte, a zarówno jedna jak i druga drużyna grała z maksymalnym zaangażowaniem. Po pierwszej połowie był remis 1:1. Na niespełna minutę przed końcem meczu minimalne prowadzenie objęli harcerze, strzelając decydującą bramkę dającą ostatecznie wynik 2:1.

Dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc zostały wręczone dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju. Dodatkowo, puchary otrzymały najlepsze trzy drużyny. Puchar Króla Strzelców trafił do Bartosza Waltera (drużyna gminy Brodnica), który zdobył 9 bramek.

Zawody były organizowane przez Urząd Miasta z okazji dnia sportu "Złap Oddech".