Sprawdzian Szóstoklasisty online. Odpowiedzi i pytania wkrótce na pomorska.pl [1.04.2015]

(CKE), (AIP)
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - 1.04.2015/
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY - 1.04.2015/ Andrzej Muszyński
Udostępnij:
1.04.2015. Tego dnia odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty. Odpowiedzi i pytania po egzaminie znajdziesz na www.pomorska.pl.

Sprawdzian Szóstoklasisty - 1.04.2015

Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 - odpowiedzi, arkusze, test [język polski, matematyka]
Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ‎ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, toteż ‎sprawdzianu nie można nie zdać.‎

CENTER Sprawdzian Szóstoklasisty 
CENTER składa Się z dwóch Części:
CENTER
| Create infographics
CENTER
CENTER Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, ‎a część druga - 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
CENTER
CENTER CENTER VIDEO //www.youtube.com/embed/ezgCRV8DGW0?enablejsapi=1
CENTER
CENTER Najwyższa Izba Kontroli skrytykowała system egzaminów zewnętrznych, do których co roku przystępuje prawie milion uczniów w całej Polsce. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewnia, że poprawione przepisy wejdą w życie we wrześniu tego roku.
CENTER
CENTER Chodzi o sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny, maturę oraz egzamin zawodowy. Wielu uczniów walczy na nich o jak najlepszy wynik, bo to pozwala dostać się do dobrej szkoły, pracy albo na wymarzone studia.
CENTER Tymczasem system, który często decyduje o przyszłości młodych ludzi, jest pełen wad. Wykazała to kontrola NIK przeprowadzona w szkołach, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz w pięciu Okręgowych Komisjach, także krakowskiej. Zdaniem inspektorów NIK, najbardziej niepokojące jest to, że co czwarta oceniona praca egzaminacyjna, zweryfikowana na wniosek zdającego, okazała się źle sprawdzona na niekorzyść ucznia. Problem dotyczy prawie 3 tys. uczniów, którzy zdawali egzamin w latach 2009-2014.
CENTER
CENTER ## Sprawdzian Szóstoklasisty - odpowiedzi i pytania.
CENTER
CENTER ZOBACZ odpowiedzi i arkusze SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2015 w serwisie EDUKACJA
CENTER

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie