Sprawny Miś. Były emocje w Arenie Toruń. Mistrzostwo dla SP 16 z Bydgoszczy -zdjęcia

Akcja specjalna Sprawny Miś 2024
Szkolne reprezentacje z pięciu miast naszego województwa walczyły o zwycięstwo w finale turnieju Sprawny Miś. Najlepsi byli uczniowie z Bydgoszczy.

Finał Sprawnego Misia rozegraliśmy w poniedziałek, w hali Arena Toruń. Do walki o tytuł mistrzów regionu stanęło pięć szkolnych reprezentacji - po jednej z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka i Inowrocławia.

SPRAWNY MIŚ 2024 - FINAŁ. ZDJĘCIA cz. 1

Finał turnieju Sprawny Miś 2024 w Arenie Toruń

Sprawny Miś. Były emocje w Arenie Toruń. Mistrzostwo dla SP ...

Sprawny Miś 2024. Mistrzostwo dla SP 16 z Bydgoszczy [zdjęcia cz. 2]

Zmierzyły się w kilku konkurencjach, na torach przeszkód - z przechodzeniem przez szarfy, piłkami do koszykówki, lekarskimi, czy z przekazywaniem pałeczki sztafetowej. Ważna była szybkość i poprawność wykonania wszystkich zadań. Nad wszystkim czuwali sędziowie.

Najlepsi okazali się uczniowie bydgoskiej Szkoły Podstawowej nr 16 - zdobyli w sumie 105 pkt. To ich drugie trofeum wywalczone w ciągu tygodnia - kilka dni wcześniej sięgnęli po tytuł mistrzów Bydgoszczy, wygrywając 55. edycję Białego Misia.

Zwycięstwo w wojewódzkim finale łatwo jednak nie przyszło, bo rywale też byli świetnie przygotowani. Najwyżej „szesnastce” poprzeczkę zawiesiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 28 z Torunia, która z dorobkiem 98 pkt zajęła drugą pozycję.

Podium uzupełnili sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 23 z Włocławka (68 pkt), a kolejne miejsca zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 z Inowrocławia (50 pkt) i Szkoły Podstawowej nr 21 z Grudziądza (37 pkt).

Dla wszystkich drużyn gratulacje i brawa za sportową postawę i ambitną walkę!