Pacjenci szpitali, specjalistycznych ośrodków w całej Polsce stykają się ze sprzętem zaopatrzonym w charakterystyczne czerwone serduszko bardzo często.
- Co roku wspieram akcję - mówi pani Monika. - Dopiero jednak, gdy urodziłam dziecko namacalnie zetknęłam się z darami WOŚP. Każde dziecko w Polsce niedługo po urodzeniu ma wykonane przesiewowe badanie słuchu. W każdej książeczce zdrowia znajduje się certyfikat z serduszkiem Orkiestry.
Choć z założenia szpitale, lecznice finansowane są przez ministerstwo zdrowia, to i tak nie poradziłyby sobie bez wsparcia sponsorów, stowarzyszeń i fundacji WOŚP.
- Tego sprzętu mamy bardzo dużo, nie sposób go wymienić - mówi dr nauk medycznych Irena Nowakowska, kierownik oddziału dziecięcego we włocławskim szpitalu. - Bardzo nam usprawnia opiekę nad pacjentem. Dzięki Orkiestrze mamy na oddziale echokardiograf do badania serca. Dostępny jest niemal w każdej chwili. Wcześniej tego typu badania mogliśmy wykonywać w czwartki na oddziale kardiologicznym.
Holtery, pompy infuzyjne, kardiomonitory na oddziale dziecięcym mają serduszka WOŚP. Potrzeby nadal są.
- Będę wnioskowała do fundacji o urządzenie do przeprowadzenia USG przy łóżku pacjenta - dodaje dr Nowakowska.
Dary od WOŚP znajdują się również na oddziałach - okulistycznym, chirurgii dziecięcej, neanatologicznym, dziecięcym obserwacyjnym, nefrologii i dializoterapii, szpitalnym oddziale ratunkowym. Wsparcie trafiło też do włocławskiego pogotowia. Pieniądze ze zbiórek przełożyły się na sprzęt w Zespole Opieki Domowej Oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Zespole Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych, a także w Specjalistycznym Szpitalu Rehabilitacyjnym „Barska”.
Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo!