Stalex Liga. Niedziela była pod dyktando faworytów

Największą widownię zgromadził mecz grupy "B", w którym Świeckie Orły pokonały Prosiaczka 5:3 (1:1). To ich druga wygrana, która przybliżyła ich do gry w II lidze. Sławomir Wojciechowski
W niedzielę rozegrano kolejnych 10 meczów w Stalex Lidze w Świeciu. Po raz pierwszy kibicom zaprezentował się wicemistrz z Unisławia.

Na ten weekend planowany był mecz o Superpuchar Stalex Ligi, ale z uwagi na inne zobowiązania piłkarzy Euro-Drobiu Toruń i Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie przełożono go na inny, jeszcze nie znany termin. Poza tym organizatorzy postanowili powtórzyć spotkanie extraligi Euro-Drób Toruń – Chełmża Futsal Team (4:0). W toruńskiej drużynie zagrało pięciu zawodników z Futsal Ekstraklasy, a według nowego regulaminu powinno maksimum czterech. Kwestią sporną był występ w tym spotkaniu bramkarza Nikodema Romanowskiego. Zarząd Stalex Ligi zezwolił na jego grę, ale później okazało się, że choć jest on rezerwowym bramkarzem FC Toruń, to jednak jest zgłoszony do Futsal Ekstraklasy. Powtórzone spotkanie ma odbyć się na zakończenie extraligi w hali sportowej w Chełmży.

Mistrz i wicemistrz wygrali

Tymczasem torunianie w niedzielę ponownie zainaugurowali sezon w extralidze. Euro-Drób wygrał ze Skodą Grudziądz 7:3 (4:2). Do 19. minuty był remis 2:2. Jednak tuż przed przerwą Michał Suchocki i Marcin Mikołajewicz wyprowadzili mistrza na dwubramkowe prowadzenie. W 2. połowie grudziądzanom nadzieję odebrały dwa gole Bartosza Dreszlera.
Od zwycięstwa rozgrywki zaczął też wicemistrz poprzedniego sezonu. Unisław Team PBDI ograł WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 5:3, mimo iż w jego szeregach zabrakło podstawowego bramkarza Mikołaja Wojciechowskiego i jednego z liderów Rafała Szatkowskiego. Mecz był wyrównany, ale w końcowych minutach dwa ciosy więcej zadali unisławianie. Ostatni gol padł w momencie, gdy grudziądzanie grali z „lotnym bramkarzem”.
W extralidze pierwsze zwycięstwa w sezonie odnieśli także Wojownik Wabcz i Gresta Świecie.

Wyniki extraligi: Euro-Drób Toruń – BS Skoda Auto Grudziądz 7:4 (4:2) – Michał Suchocki 4, Bartosz Dreszler 2, Marcin Mikołajewicz 1 (ED), Dawid Górski 2, Bartosz Rybiński 1, Maciej Koczur 1 (S).
WSD/Twoja Szkoła Grudziądz – Unisław Team PBDI 3:5 (2:2) - Amadeusz Olszewski 2, Fabian Chodyna 1 (WSD), Mateusz Komur 2, Daniel Kortas 2, Paweł Kaniewski 1 (UT).
Wojownik Wabcz – Chełmża Futsal Team 7:1 (4:1) – Krzysztof Janowski 1, Andrzej Pawlicki 1, Marcin Janus 1, Szymon Szymański 1, Remigiusz Więdłocha 1, Bartosz Michalak 1, Krzysztof Zaborowski (samobójcza - W), Patryk Zielniewski (Ch).
Gresta Materiały Budowlane – Syla/Kręgielnia 8:2 (2:1) – Wojciech Ernest 3, Damian Lonser 2, Tomasz Wiśniewski 1, Mateusz Szymecki 1, Michał Glazik 1 (G), Przemysław Kozicki 1, Grzegorz Sułkowski 1 (S).

9. SYLA/KRĘGIELNIA 2 0 2-13

W niedzielę w Stalex Lidze w Świeciu rozegrano 10 meczów. Świeckie Orły pokonały Prosiaczka 5:3.

Stalex Liga w Świeciu - 22 listopada [zdjęcia]

Świeckie Orły bliżej II ligi

W niedzielę rozegrano sześć kolejnych spotkań w grupach eliminacyjnych. Niespodziankę zanotowano w grupie „A”, gdzie OKSiR Świecie uległ Czarnym Grudziądz 4:8. Co ciekawe, do przerwy nic na to nie wskazywało. Świecianie prowadzili 4:2. W 2. połowie koncertowo zagrał beniaminek strzelając 6 goli. Ten wynik sprawił, że w tej grupie szanse na awans do II ligi zachowują wszystkie zespoły, choć w najgorszej sytuacji jest Sparta Przysiersk pozostająca na razie bez punktów.
W grupie „B” krok do II ligi zrobili Świeckie Orły (pokonali Prosiaczka 5:3) i Grudziądz Team (wygrali z Torem Laskowice 7:1).
W grupie „C” wszystkie mecze rozegrał już Menedżer, który był w nich „chłopcem do bicia”. To na razie zdecydowanie najsłabsza ekipa tego sezonu. Może w III lidze będzie wiodło mu się lepiej.

Natomiast w grupie „D” ważne zwycięstwo odniosła Olimpia Gmina Drzycim, która tym samym dała sygnał, że będzie walczyła o 2. miejsce dające awans do II ligi. Chrapkę na nie mają też Elita i Milver, którzy w ten weekend pauzowali.

Wyniki – grupa „A”: Kartpol – Sparta Przysiersk 7:4 (2:3) – Sebastian Ambroziak 3, Bartosz Kochański 2, Bartosz Szarmach 1, Patryk Doligalski 1 (K), Łukasz Urman 2, Arkadiusz Jasiński 2 (S).
Czarni Grudziądz – OKSiR Świecie 8:4 (2:4) – Norbert Kopczyński 4, Bartosz Rykowski 1, Sławomir Filipek 1, Maciej Sonnenfeld 1 (Sz), Wojciech Wiśniewski 2, Dominik Gackowski 1, Marcin Szymecki 1 (OKSiR).

1. KLUB PODRÓŻNIKA/CELCOM 2 612-3
2. KARTPOL 2 39-9
3. OKSIR ŚWIECIE 2 3 9-10
4. CZARNI GRUDZIĄDZ 2 3 9-11
5. SPARTA PRZYSIERSK 2 0 6-12

Grupa „B”: Prosiaczek – Świeckie Orły 3:5 (1:1) - Jakub Bagiński 1, Karol Plutowski 1, Bartłomiej Brachucki 1 (P), Jakub Kapela 1, Bruno Bronisławski 1, Adriana Wyka 1, Michał Igliński 1, Sebastian Brucki (samobójcza – ŚO).
Tor Laskowice – Grudziądz Team 1:7 (0:0) - Jakub Sworowski 1 (T), Łukasz Henning 2, Tomasz Borowski 2, Tomasz Rybik 2, Mateusz Bertram 1 (GT).
Pauza: Pol-Hem/Wasbud.

1. GRUDZIĄDZ TEAM 2 6 16-3
2. ŚWIECKIE ORŁY 2 6 13-3
3. POL-HEM/WASBUD 2 3 11-12
4. PROSIACZEK 2 0 6-14
5. TOR LASKOWICE 2 0 1-15

Grupa „C”: ZSM Menedżer – Akropol/Coffeein 2:19 (1:10) – Robert Remus 1, Olaf Bartnik 1 (ZSM), Adam Kardas 6, Jacek Jaśniewski 5, Szymon Flinik 3, Marcin Ostrowski 2, Sebastian Wiśniewski 1, Mateusz Ziemniewski 1, Przemysław Chojnacki (samobójcza -A).

1. DEJA VU 3 9 31-4
2. AKROPOL/COFFEIN 3 628-9
3. KRÓLEWSCY 2 3 27-7
4. UNISŁAW TEAM U-16 2 3 23-12
5. ZSM MENEDŻER 4 0 3-80

Grupa „D”: GMD Plus/AUT-MOR – Olimpia Gmina Drzycim 4:10 (0:1) – Cezary Kożuch 2, Tomasz Golimowski 1, Michał Gackowski 1 (GMD), Przemysław Krajczewski 5, Stefan Cosban 2, Szymon Pepliński 1, Kamil Gierszewski 1, Marek Gwizdała 1 (O).
Pauza: Euro-Drób II Toruń, Królewscy, System Świecie, OSK Elita.

1. EURO-DRÓB II TORUŃ 3 9 22-4
2. OLIMPIA GMINA DRZYCIM 3 623-14
3. MILVER ŚWIECIE 3 6 10-13
4. OSK ELITA 3 314-16
5. GMD PLUS/AUT-MOR 2 0 7-14
6. SYSTEM ŚWIECIE 2 0 2-17

W najbliższy weekend w Stalex Lidze zaplanowano 15 spotkań. Rozgrywane będą one w piątek (2), sobotę (6) i niedzielę (7).