Spis treści
Imionom przypisywane jest unikalne znaczenie. Wiele osób wierzy, że nasza przyszłość zależy od naszego dnia urodzenia czy nawet imienia jakie zostały nam nadane.
Przeczytaj: Najbardziej wredne imiona? Sprawdź, co mówi o Tobie Twoje imię i jego znaczenie
Czym jest znaczenie imion?
Według znaczenia imion do każdego z nich przypisane jest szereg cech charakteru, które wraz z imieniem trafiają do jego posiadacza. Zgodnie z tą teorią posiadając inne imię bylibyśmy innymi ludźmi. Warto jednak traktować znaczenie imion jako predyspozycje czy możliwości, nie jako pewniaki.
Tradycja nadawania imion ma już tysiące lat. Już od dawna wierzono w ich magiczną moc i nadawano je, aby przypisać potomkom określone z góry cechy.
Te imiona przyciągają szczęście
Sprawdźcie według znaczenia imion, kto ma szanse na duże pieniądze bo wręcz przyciąga do siebie szczęście. Sprawdźcie w galerii poniżej czy macie szanse na duże pieniądze:
Znaczenie imion to przede wszystkim cechy charakteru, które można przypisać jego posiadaczowi. Przykładowo Barbary są bardzo przebojowe, Magdaleny kochają życie, a Emilie bardzo rodzinne. Znaczenie imion i cechy tam zawarte oczywiście powinniśmy odczytywać bardziej jako predyspozycje do czegoś niż pewniaki pewnych cech charakteru.
Imię dla dziecka według przepisów prawa
Zgodnie z prawem imiona nadają dziecku rodzice. Mają na to 21 dni od urodzenia. Mogą to zrobić osobiście w urzędzie lub online. Jeśli przez 21 dni nie zarejestrują dziecka, a tym samym nie nadadzą mu imienia, zrobi to za nich urzędnik, który wybiera zwykle imiona spośród tych najpopularniejszych.
Przy nadaniu imion dziecku musimy pamiętać o trzech zasadach:
nie można nadać dziecku więcej niż 2 imion,
imię nie może być ośmieszające ani nieprzyzwoite,
imię nie może być zgłoszone w formie zdrobniałej.
Do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy rodzice mogą zmienić imię dziecka bez względu na to kto je nadal. Po tym czasie zmiana imienia nie jest już taka łatwa.
Zmienić imię lub nazwisko można tylko w kilku uzasadnionych przypadkach. Przykładowo gdy są one ośmieszające, naruszają godność człowieka, albo gdy na co dzień używamy innego imienia, nazwiska lub zostało ono bezprawnie zmienione (np. w wyniku błędu).
