Strajk nauczycieli. Co z dziećmi jeśli lekcji nie będzie?...

  Strajk nauczycieli. Co z dziećmi jeśli lekcji nie będzie? Rodzice mają organizować sobie wolne?

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Strajk nauczycieli. Co z dziećmi jeśli lekcji nie będzie? Rodzice mają organizować sobie wolne?

  ©Aleksandra Pasis/Archiwum GP

  - Nauczyciele w brodnickich szkołach będą strajkować? Co z opieką nad dziećmi? Rodzice powinni już planować dni wolne żeby zająć się w tym czasie dziećmi? - pytają Czytelnicy.
  Strajk nauczycieli. Co z dziećmi jeśli lekcji nie będzie? Rodzice mają organizować sobie wolne?

  ©Aleksandra Pasis/Archiwum GP

  Magistrat zapewnia, że przygotowuje się na planowany - na 8 kwietnia strajk nauczycieli. - Problemem przygotowania szkół do zapewnienia opieki uczniom w czasie ewentualnej przerwy w prowadzeniu zajęć dydaktycznych zajęto się podczas spotkań kierownika Biura Oświaty Urzędu Miejskiego w Brodnicy z dyrektorami szkół. Takie spotkania odbyły się dwukrotnie - zapewniają urzędnicy. Podkreślają również, że decyzja o udziale w strajku, to indywidualna decyzja każdego belfra.

  - Z opinii dyrektorów szkół wynika, że są w stanie zapewnić opiekę uczniom, jeżeli nauczyciele w ich szkole podejmą decyzję o przystąpieniu do strajku. Zmiana organizacji pracy szkół w sytuacji strajku nie powinna utrudnić rodzicom wykonywania obowiązków zawodowych. Organ prowadzący na bieżąco monitoruje sytuację w podległych mu jednostkach oświatowych i w razie potrzeby jest gotowy podjąć odpowiednie działania. Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi przebywającymi w szkole czy przedszkolu jest ustawowym obowiązkiem dyrektorów tych szkół, w tym także w sytuacji strajku nauczycieli - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie miasta.

  Wyjaśniona jest tez kwestia dotycząca organizacji egzaminów (zaplanowanych na 10-12 kwietnia). - Realizacja przepisów związanych z przeprowadzeniem egzaminów leży w gestii Ministra Edukacji, który przygotował w tej sprawie rozporządzenie dostępne na stronie MEN. Dyrektorzy są zobowiązani do stosowania przepisów MEN i CKE. Realizacja zadań związanych z organizacją egzaminów nie wiąże się z ich "przeniesieniem" do innych szkół tylko powołaniem składów komisji - przypominają urzędnicy.


  "Dotychczas 100 proc. nauczycieli wyraziło poparcie dla strajku"

  Źródło: TVN


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej