www.pomorska.pl/torun
Więcej informacji z Torunia znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/torun
Punkty sprzedaży biletów:
Punkty sprzedaży biletów:
1. ul. Sienkiewicza 24/26
- w dniach od poniedziałku do piątku, w godz. od 6.00 do 17.30,
- w każdą sobotę w godz od 7.00 do 14.30
2. ul. Legionów 220 od poniedziałku do piątku, w godz. 9.15 - 17.00.
3. ul. Dziewulskego ( pętla MZK ) od poniedziałku do piątku, w godz. 9.15 - 17.00.
4. Al. Jana Pawła II ( Plac Rapackiego ) od poniedziałku do piątku, w godz. 10.15 - 17.00.
Tanią benzynę bezołowiową 95 oktanową i olej napędowy oferuje stacja LUKOIL na Bema, CARREFOUR przy Olsztyńskiej oraz NESTE A24 przy ul. Szosie Lubickiej. Również na tej ostatniej stacji można najtaniej nabyć bezołowiową benzynę 98 oktanową. Samochody z instalacją gazową najlepiej tankować na stacji CARREFOUR przy Olsztyńskiej.
Przeczytaj: Kolejna podwyżka biletów MZK w Toruniu?
Nie wszyscy mogą jednak poruszać się po mieście samochodem. Dla tych, skazanych na komunikację miejską, sprawdziliśmy najkorzystniejsze warianty biletowe. I tak tym, którzy mieszkają na tyle blisko uczelni, że mogą do niej dość piechotą, wystarczy zakup karnetu 8-przejazdowego za 9 zł (wychodzi taniej, niż zakup biletów jednoprzejazdowych po 1,25 za sztukę). Bilety przydadzą się, by dojechać w piątek na imprezę, czy podjechać autobusem z zakupów, w razie deszczu.
Przeczytaj: Jak oceniasz toruński MZK? Wystaw mu notę
Dla tych, którzy planują regularnie jeździć autobusami lub tramwajami najlepszą alternatywą będą bilety miesięczne. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu oferuje imienne bilety na wybraną miejską linię autobusową (w cenie 34 zł) lub tramwajową (32 zł). Za miesięczny na wszystkie linie w granicach administracyjnych miasta to koszt 40 zł.
Tym, którzy nie posiadają miesięcznego, a planują więcej niż 4 przejazdy dziennie opłaca się kupić bilet jednodniowy (5zł) lub tygodniowy (20 zł).
Warto pamiętać, że przejazd liniami podmiejskimi oraz nocnymi jest dwukrotnością ceny zwykłego biletu.
Czytaj e-wydanie »