Tegoroczna studniówka była szczególnym wydarzeniem dla 24 uczniów, którzy wkrótce zakończą naukę w Technikum Mundurowym w Aleksandrowie Kujawskim. Uroczystość odbyła się w restauracji Tara, gdzie maturzyści wraz z nauczycielami i dyrekcją mogli wspólnie powspominać niemal pięcioletnią przygodę edukacyjną.
Wychowawczynią klasy logistycznej, która kończy w tym roku szkołę, jest Małgorzata Grębocka. To ona, wraz z innymi nauczycielami, towarzyszyła uczniom w ich drodze do dorosłości, wspierając ich w nauce i rozwoju osobistym. Studniówka była doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za ich trud i zaangażowanie.
Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, który jest nieodłącznym elementem każdej studniówki. W pierwszej parze zatańczyła przewodnicząca klasy wraz z dyrektorem szkoły, Mariuszem Fiałkowskim. Ten symboliczny taniec wprowadził wszystkich w podniosły nastrój i przypomniał o zbliżającym się egzaminie maturalnym, który jest kolejnym ważnym krokiem w życiu młodych ludzi.
Po pięknym polonezie nadszedł czas na oficjalne podziękowania dla nauczycieli i dyrekcji. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za lata wsparcia i nauki, które otrzymali w murach szkoły.
Nie zabrakło również niespodzianek przygotowanych przez maturzystów. Dziewczęta, wspólnie z częścią chłopców, przygotowały specjalny taniec do znanego utworu Shakiry "Waka Waka". Ten energetyczny występ rozgrzał parkiet i dostarczył wszystkim zgromadzonym mnóstwo radości.
Studniówka była nie tylko okazją do zabawy, ale także momentem refleksji nad minionymi latami spędzonymi w szkole. Dla wielu uczniów był to pierwszy bal w życiu, który na długo pozostanie w ich pamięci jako symbol zakończenia jednego etapu i rozpoczęcia nowego rozdziału.
Wideo: Polonez maturzystów 2025 Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim:
