Stypendia dla prymusów z regionu. Rusza nabór wniosków

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Nabór wniosków na stypendia dla uczniów z regionu, rozpocznie się we wtorek 1 września. Wnioski można będzie składać do 30 września
Nabór wniosków na stypendia dla uczniów z regionu, rozpocznie się we wtorek 1 września. Wnioski można będzie składać do 30 września Jacek Smarz
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Utalentowani i pracowici uczniowie z naszego regionu, mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych rocznie w ramach marszałkowskich programów stypendialnych. Nabór wniosków rozpocznie się już 1 września.

Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów ze szkół znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły. Wsparcie można przeznaczyć na cele edukacyjne – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

Kto może starać się o stypendium?

Marszałkowskie stypendia przyznawane są w ramach trzech programów:

  • Prymus Pomorza i Kujaw – stypendium dla uczniów, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. O stypendium (w wysokości od 200 do 500 złotych miesięcznie) mogą starać się uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów, techników i szkół branżowych.
    Warto dodać, że w ciągu czterech edycji programu z tej pomocy skorzystało blisko 5 tysięcy najzdolniejszych młodych ludzi.
  • Humaniści na start! - projekt dla uczniów z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, osiągających bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych, którzy z historii i języka polskiego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5 oraz są laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów humanistycznych albo konkursów organizowanych w naszych regionie. W ubiegłym roku szkolnym stypendium otrzymało 501 uczniów. Comiesięczne wsparcie w tegorocznej edycji programu wyniesie od 200 do 400 złotych.
  • Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II - program wsparcia adresowany do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół zawodowych w regionie. Od tego roku o stypendium mogą ubiegać się także uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej drugiego stopnia. Środki z projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” mają pomóc w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów. Stypendia (od 200 do 500 złotych miesięcznie) w roku szkolnym 2019/2020 otrzymało 500 uczniów.

Warto zaznaczyć, że w związku z pandemią Covid-19 część konkursów uprawniających do ubiegania się o stypendium nie odbyła się. - Przypominamy, że zgłaszać się mogą również uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty w konkursach bądź olimpiadach sprzed 3 lat (Humaniści na start), 2 lat (Prymusi Pomorza i Kujaw) i roku (Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II) – informuje Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Jak złożyć wniosek o stypendium?

Nabór wniosków trwać będzie od 1 do 30 września (wnioski dostępne będą od 1 września na stronie projektu). Do wniosku dołączyć trzeba zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopię świadectwa szkolnego. Wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).

Stypendia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wypieramy z naszej świadomości, że jest pandemia KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie