Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces reprezentantów Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy na konkursie filmowy "Patria Nostra". Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy po raz drugi sięgnęli po pierwszą nagrodę w konkursie filmowym "Patria Nostra". W br. wygrał ich wideoklip "Morderstwo króla Przemysła II"
Przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy po raz drugi sięgnęli po pierwszą nagrodę w konkursie filmowym "Patria Nostra". W br. wygrał ich wideoklip "Morderstwo króla Przemysła II" Nadesłane
Sukces odniosła ekipa filmowa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy, której historyczny wideoklip „Morderstwo króla Przemysła II” zajął pierwsze miejsce podczas konkursu filmowego "Patria Nostra".

Reprezentacja MOW w Kruszwicy zajęła I miejsce w Międzynarodowym i Ogólnopolskim Konkursie Filmowo-Historycznym „Patria Nostra”. Konkurs - region północny - adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku od 12 lat i uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku do 19 lat z województwa: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz 10 drużyn polonijnych ze świata.

Uroczysta gala finałowa konkursu miała miejsce 28 września w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wyświetlono tam wszystkie nagrodzone filmy, w tym pracę ekipy z MOW w Kruszwicy. Nad filmem pod tytułem „Morderstwo króla Przemysła II” pracowała drużyna MOW w składzie: Wiktoria Szuflińska, Kinga Kraszewska i Nicola Rezmer. Wsparcia udzielali podopiecznym wychowawcy Paweł Lewartowski i Krzysztof Pazderski. Praca ekipy z Kruszwicy polegała na przygotowaniu piosenki i stworzeniu do niej wideoklipu. Jak się okazało, to właśnie on zdobył największe poparcie w głosowaniu online. A konkurencja była duża, bo rywalizowało około 80 filmów.

Jak informuje Ilona Dybicz, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, która wraz z podopiecznymi uczestniczyła w finałowej gali konkursowej, nagrodą dla zwycięskiej drużyny była pięknie wykonana replika szabli polskiej z 1934 roku, a szable takie zazwyczaj fundowane są przez marszałków województw lub instytucje związane z kulturą i edukacją.
Drużyna z Kruszwicy otrzymała także statuetkę, czek na kwotę 4 tysięcy złotych oraz liczne nagrody rzeczowe.

Dyrektor Dybicz podkreśla, że obok wymienionych wcześniej wychowanek, w reali- zacji zwycięskiego wideoklipu wzięły udział ich koleżanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i jeszcze jeden wychowawca, Paweł Budner, który bardzo sugestywnie wykreował postać zamordowanego króla Przemysła II.

Pomocy w realizacji zdjęć udzielił Filip Pawlak ze studia produkcyjnego „Pro Arte” oraz Piotr Pakulski, który udostępnił do kadrów z filmu konie.

Ciekawostką jest to, że drużyna z kruszwickiego MOW już po raz drugi z rzędu, rok po roku, zdobyła I nagrodę w konkursie „Patria Nostra”. W ubiegłym roku przygotowała film pt. „Bitwa pod Ossowem”.

Oprócz nagród finansowych, rzeczowych i honorowych w postaci statuetek czy szabli, ważnym wyróżnieniem stosowanym przez organizatorów konkursu „Nostra Patria” jest emisja prac konkursowych na telebimach reklamowych w miejscach publicznych dużych miast w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska