Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces Targów Edukacyjnych i Pracy w Świeciu

Andrzej Bartniak
Aby nie było tak tłoczno, organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku stoiska pojawią się także w holu hali
Aby nie było tak tłoczno, organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku stoiska pojawią się także w holu hali Andrzej Bartniak
Zwiedzający byli pod wrażeniem mnogości stoisk, a wystawcy nie mogli wyjść z podziwu obserwując płynący tłum młodzieży. Czwarta edycja Świeckich Targów Edukacyjnych i Pracy okazała się w pełni zasłużonym sukcesem.

Targi Edukacyjne i Pracy w Świeciu

Swoją ofertę zaprezentowało aż 72 wystawców. W zdecydowanej większości oferta skierowana była do stojących przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej lub wyższej. Informacje na temat proponowanych kierunków można było zaciągnąć u przedstawicieli prawie wszystkich uczelni w Polsce północnej. - Na tej liście zabrakło tylko UMK w Toruniu - ubolewa Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie i zarazem jeden z organizatorów. - To dziwne, zważywszy na popularność tego uniwersytetu wśród młodych ludzi.

Okazji do zareklamowania się nie zaprzepaściła za to Akademia Zdrowia z Bydgoszczy, oferująca szeroką gamę kursów zawodowych i szkół policealnych. - Pojawianie się w takich miejscach służy budowaniu marki - tłumaczy Arkadiusz Grochowski, specjalista do spraw marketingu AZ. - Udaje się to zwłaszcza na tak udanych imprezach jak ta, gdzie liczba zwiedzających idzie w tysiące - podkreśla. - Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że w Świeciu mogą być tak dobre targi, o których śmiało można powiedzieć, że przeskoczyły te organizowane w Bydgoszczy w hali Zawiszy.

Aby zwrócić na siebie uwagę, w stoisku Akademii można było sobie zrobić za darmo manicure. Kilka dziewczyn z tego skorzystało. - Odważny chłopak nie znalazł się ani jeden, co nadal jest regułą małych miejscowościach - zauważa Grochowski.

Musimy się pokazywać

Zupełnie inna atmosfera panowała przy stoliku Zespołu Szkół Mechanicznych w Grudziądzu. Żadnych "fajerwerków". Można było za to liczyć na rzeczową rozmowę ze Sławomirem Miecznikowskim, wicedyrektorem ZSM, który również był pod wrażeniem rozmachu, z jakim przygotowano targi. - Ponad połowę naszych uczniów stanowi młodzież spoza Grudziądza - zaznacza. - To z kolei oznacza, że nie możemy lekceważyć żadnej możliwości pokazywania się na zewnątrz. Do tej pory bazowaliśmy na wizytach naszych nauczycieli w okolicznych gimnazjach, ale taka forma docierania do młodych ludzi też przynosi efekty.

Wiadomości ze Świecia

Z pewnością najweselej było przed banerem zachęcającym do złożenia papierów w I LO w Świeciu. Przez dobre dwie godziny licealistki podskakiwały w tańcu. Za najefektowniejszą prezentację konkursowa komisja uznała ekspozycję Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

Nigdzie nie jest tak tanio

Organizatorzy nie podejmują się oszacowania, ile osób przewinęło się wczoraj przez halę widowiskowo- sportową. Z pewnością ponad dwa tysiące osób. W czym tkwi tajemnica powodzenia targów w Świeciu? - Sądzę, że są trzy czynniki: niski koszt uczestnictwa, szkoły wyższe płacą tylko 100 zł, pozostali pokazują się za darmo - wylicza Keller. - Niż demograficzny, zmuszający do zabiegania o uczniów i studentów oraz osobiste zaangażowanie pozostałych organizatorów: Sebastiana Glazińskiego i Izabeli Kulczyk.

Czytaj e-wydanie »

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska