Sukcesy rypińskich lekkoatletów w ogólnopolskich zawodach

Tomasz Błaszkiewicz
nadesłane
W środę 16 października w Myślęcinku reprezentacje dziewcząt i chłopców z Ogólniaka wystartowały w finale sztafetowych biegów przełajowych. Dziewczęta w pięknym stylu pokonały dystans 10x800m i wywalczyły brązowy medal.

Z kolei chłopcy po zaciętej walce na dystansie 10x1000m zajęli VII miejsce. Ponadto Julita Gardecka i Szymon Dębski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego odebrali puchar za II miejsce w klasyfikacji generalnej za rok 2018/2019.

– To wyjątkowe wyróżnienie jest zasługą ponad 100 sportowców z naszej szkoły, którzy wielokrotnie wygrywali zawody powiatowe i byli w czołówce najlepszych w województwie – tłumaczy dyrektor Sławomir Pawłowski.

Skład drużyny dziewcząt: Weronika Czajkowski, Julita Gardecka, Oliwia Głowacka, Julia Jasińska, Luiza Kaszubowska, Ewelina Młodziankiewicz, Alicja Olszewska, Agata Rochowicz, Martyna Śmiechowska, Łucja Żuchowska i Klaudia Kubicka.

Skład drużyny chłopców: Kevin Ciemiecki, Szymon Czajkowski, Adrian Czapliński, Szymon Dębski, Patryk Januszewski, Maciej Kaczyński, Kacper Lewandowski, Jakub Piasecki, Oskar Rypiński, Jakub Rygielski i Jakub Zabudź.