

Święty Albert Chmielowski (1845 - 1916 r.)
Polski zakonnik franciszkański, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek, powstaniec styczniowy oraz malarz, znany jest z pełnego poświęcenia na rzecz biednych i bezdomnych. Mimo wielu oczywistych zasług brat Albert w czasach studenckich dopuścił się kilku nieczystych zagrań. Był odpowiedzialny za wyłudzenia pieniężne, a jedną z jego sztuczek było podkładanie swej drewnianej nogi pod przejeżdżające bryczki i udawanie rannego - w celu uzyskania odszkodowania od "sprawcy" wypadku.

Święty Paweł (10 - 67 r.)
Zanim Św. Paweł się nawrócił, był faryzeuszem i prześladowcą chrześcijan. Około 35 roku był obecny przy ukamienowaniu Św. Szczepana. Później osobiście zaangażował się w prześladowanie chrześcijan w Jerozolimie. Około 35 roku, wyposażony w listy polecające od Sanhedrynu, udał się do Damaszku z nakazem aresztowania zwolenników nowej religii. Wtedy właśnie Pawłowi objawił się Bóg, co było powodem jego nawrócenia - oraz chwilowej ślepoty.

Stefan I Święty (969 - 1038 r.)
Pierwszy węgierski władca koronowany na króla ma na swoim koncie kilka poważnych przewinień. Jako władca prowadził liczne wojny mające na celu zniszczenie swoich przeciwników. Gorzej jednak prezentuje się uśmiercenie swego krewnego, Vazula, który brał udział w spisku przeciwko koronie. Stefan w odwecie oślepił Vazula, a do jego uszu rozkazał wlać roztopiony ołów. Ciężki los spotkał również synów krewnego: Andrzeja, Belę i Leventego, którzy zostali wygnani z kraju.