Spotkanie w koszarach rozpoczęło się od mszy św. polowej. Był też uroczysty apel z wręczeniem wyróżnień dla żołnierzy - wyróżniających się podczas służby. Nie zapomniano o osobach prywatnych, przedstawicielach firm, instytucji, samorządowcach - sympatykach jednostki, współpracującymi z nią na co dzień. Były też podziękowania dla młodzieży szkolnej, która uczy się w klasach o profilu mundurowym.
- Podczas dorocznego święta składam wszystkim obecnym i byłym żołnierzom, pracownikom resortu obrony narodowej serdeczne życzenia sukcesów - w służbie oraz pomyślności i szczęścia w życiu osobistym - mówił Andrzej Żmuda, dowódca pułku.
Przypomniał również początki święta, które sięgają drugiej połowy lat 60-tych XX wieku i kultywują tradycje wojskowe z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W październiku 1963 roku 4. Batalion Zabiegów Specjalnych i Rozpoznania Skażeń został przeniesiony do Brodnicy, z kolei w maju 1995 roku Pułk otrzymał nowy sztandar. Wówczas - po raz pierwszy mógł obchodzić swoje święto, w tym samym dniu, w którym święto obchodzili żołnierze 67. Pułku Piechoty, którzy stacjonowali w Brodnicy do II Wojny Światowej. Dzień ten upamiętniał zwycięskie walki z Sowietami w 1920 roku.
Podczas spotkania zorganizowano również defiladę oraz promocję publikacji na temat historii Pułku.
- 25 października 1963 roku do Brodnicy z Torunia przybył 4 batalion zabiegów specjalnych i rozpoznania skażeń, którym dowodził kpt.Jan Górski. Batalion zajął koszary po innej, wcześniej stacjonującej jednostce wojskowej, którą był 58. batalion saperów.(11 maja 1967 roku batalion został (przeformowany z dniem 1 września 1967 roku w 4. Pułk Chemiczny, którego pierwszym dowódcą został mjr Jan Górski - pisze mjr Robert Szymczak, autor publikacji na temat historii pułku.