Obchody Święta Polska Policja we Włocławku, w piątek (14.07) rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku. Następnie na placu katedralnym odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem kadry kierowniczej, wyróżnionych funkcjonariuszy oraz Marka Wojtkowskiego, prezydenta Miasta Włocławek i Romana Gołębiewskiego, starosty powiatu włocławskiego. Był też kapelan ks. Sebastiana Osińskiego.
Podczas uroczystości policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne i wyróżnienia od władz samorządowych. W tym roku w KMP Włocławek awans na wyższe stopnie służbowe otrzymało 85 policjantów służących w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku. W piątkowej uroczystości uczestniczyło 39 funkcjonariuszy.
Miłym akcentem było również wyróżnienie 11 policjantów, którzy zostali wskazani przez swoich przełożonych. Czterech funkcjonariuszy otrzymało Nagrodę Prezydenta Włocławka za wzorową postawę zawodową i ponadprzeciętne zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności, siedmiu zostało wyróżnionych Nagrodą Starosty Włocławskiego. Nagrody wręczyli Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka i Roman Gołębiewskiego, starosta powiatu włocławskiego.
Na zakończenie uroczystości w Centrum Kultury "Browar B." dla policjantów zaśpiewali Anna Sokołowska-Alabrudzińska oraz Dariusz Kordek.
Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia
