Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto policji w Grudziądzu. Wręczono jedną nagrodę i aż 63 awanse dla funkcjonariuszy [zdjęcia, nazwiska]

Piotr Bilski
Piotr Bilski
Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Uroczysty apel grudziądzkich policjantów odbył się w marinie. Uczestniczyli w nim policjanci oraz samorządowcy
Uroczysty apel grudziądzkich policjantów odbył się w marinie. Uczestniczyli w nim policjanci oraz samorządowcy Piotr Bilski
W poniedziałek, w grudziądzkiej marinie świętowali policjanci z Grudziądza. Ponad 60 funkcjonariuszy zostało awansowanych. Nagrodę przyznano najlepszemu dzielnicowemu w powiecie grudziądzkim.

Uroczystość z okazji Święta Policji w Grudziądzku

Uroczysty apel grudziądzkich policjantów zorganizowano w poniedziałek, 24 lipca, czyli dokładnie w dniu, w którym obchodzone jest Święto Policji. Uroczystość, podczas której ogłoszono 63 awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wręczono nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie grudziądzkim odbyła się w Marinie Grudziądz.

  • W grudziądzkiej komendzie jest 276 etatów policyjnych.
  • Jednostka zatrudnia też 44 pracowników cywilnych.
  • Wakatów jest 13.

Inspektor Mirosław Elszkowski, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji: - Nie we wszystkich garnizonach tak jest

- 63 osoby awansowane, czyli prawie 1/4, to też świadczy o tym jak jesteście państwo doceniani przez mieszkańców, ale nade wszystko przez przełożonych, przez komendanta miejskiego czy wojewódzkiego. Nie we wszystkich garnizonach tak jest. To świadczy też o tym jakimi jesteście policjantami i pracownikami - do grudziądzkich policjantów podczas uroczystości mówił insp. Mirosław Elszkowski, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji.

Dwa wyróżnienia dla asp. Błażeja Lewandowskiego, dzielnicowego z Radzynia Chełmińskiego

Podwójnie doceniony został Błażej Lewandowski, dzielnicowy z Radzynia Chełmińskiego. Awansował na stopień aspiranta oraz odebrał nagrodę starosty dla najlepszego dzielnicowego w powiecie grudziądzkim.

- Jestem bardzo zadowolony. To wyróżnienie po ciężko przepracowanym roku - mówi asp. Błażej Lewandowski. Pracuje w posterunku policji w Radzyniu Chełmińskim, a jego teren to wsie Czeczewo, Gołębiewo, Radzyń Wybudowanie, Rywałd, Stara Ruda, Szumiłowo, Zakrzewo, Wymysłowo. Więcej o "dzielnicowym roku w powiecie grudziądzkim" przeczytajcie TUTAJ

Inspektor Tomasz Lubiejewski, komendant policji w Grudziądzu: - Statystyki są satysfakcjonujące

Z pracy policjantów w Grudziądzu zadowolony jest ich komendant inspektor Tomasz Lubiejewski. - Statystyki są satysfakcjonujące. Ale prawdziwym miernikiem jest opinia społeczna - mówi Lubiejewski.

Czy jego zdaniem praca w policji jest ciekawą propozycją dla młodych ludzi?

- Sądząc po ilości podań, które zostały złożone chociażby w tym roku, a jest to liczba kilkudziesięciu, myślę, że nasza służba jest atrakcyjna. - mówi komendant Lubiejewski.

A co uważa za największy jej atut? - Myślę, że to jasno sprecyzowana ścieżka rozwoju i awansu zawodowego - odpowiada komendant.

Podziękowania dla samorządowców za współpracę i policjantów za służbę

Insp. Mirosław Elszkowski, zastępca komendanta wojewódzkiego za współpracę dziękował samorządowcom, a przede wszystkim m.in. prezydentowi Grudziądza oraz burmistrzowi Radzynia Chełmińskiego.

- Mamy rozpoczęty projekt odbudowy nowego posterunku w Radzyniu Chełmińskim. To inwestycja za prawie 5 mln zł - mówił Elszkowski.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, dziękował policjantom, ale nie tylko: - Dziękuję też i gratuluję waszym bliskim. To dzięki ich postawie dzisiaj wy możecie pełnić tę zaszczytną misję - powiedział.

Podczas policyjnej uroczystości w marinie wręczono akty awansów służbowych. Było ich 63.

Zgodnie z rozkazem komendanta głównego policji na stopień podinspektora awansowana została Joanna Opacka-Jankowska, której, niestety, na uroczystości nie było. Po 31 awansów przyznali komendanci wojewódzki oraz miejski.

Awanse w Grudziądzu z okazji Święta Policji (23 lipca 2023) nadane przez komendanta wojewódzkiego policji:

  • na komisarza policji: Tomasz Gąssowski, Robert Szablewski, Tomasz Tyszko, Marcin Wojtczak, Sławomir Zieliński
  • na stopień aspiranta sztabowego policji: Marek Grala, Rafał Jankowski, Marcin Wójtowicz, Mariusz Stodolski
  • na starszego aspiranta policji: Rafał Drzymalski, Janusz Dzikowski, Michał Heneburg, Sebastian Orzeł, Wiesław Ragin, Jarosław Rogoziński, Justyna Rutkowska
  • na aspiranta policji: Grzegorz Angowski, Michał Braszka, Michał Dębek, Michał Grzebieniewski, Szymon Hermański Michał Jączkowski, Piotr Kościński, Łukasz Kowalczyk, Błażej Lewandowski, Daniel Matuszak, Elżbieta Piątkowska, Arkadiusz Sobczyk, Leszek Wojdała
  • na stopień młodszy aspirant policji: Piotr Drążkowski

Zdjęcia z obchodów Święta Policji w Grudziądzu zobacz w naszej galerii:

Uroczysty apel grudziądzkich policjantów odbył się w marinie. Uczestniczyli w nim policjanci oraz samorządowcy

Święto policji w Grudziądzu. Wręczono jedną nagrodę i aż 63 ...

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz pracę policji w Grudziądzu?

Polecamy także:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska